.Jazzkaar

Estonia kontserdisaal
24. aprill 2000
kell 19.30

Melvin.jpg (7590 bytes)
Brian Melvin
BEATLEJAZZ

David Kikoskip
Brian Melvindr
Charles Fambrough bPika kogemuse ja toimeka karjääriga trummar on plaadistanud ja mänginud kontserte paljude nimekate muusikutega. Tema tee on ristunud saksofoniveterani Joe Hendersoniga (1993-1999) ja kitarrist Mike Sterniga nende ansamblites mängides; ta on teinud koostööd rockimeeste Bob Weiri (Grateful Dead) ja Gregg Allmaniga (Allman Brothers Band), kuid kõige märkimisväärsem on ilmselt fakt, et jazzis elektribassi mängijatele uued suunad kätte näidanud Jaco Pastorius mängis enne oma surma kolmel Brian Melvini sooloplaadil. Üks neist plaatidest, «Standards Zone», juhtis Ameerikas hulga nädalaid jazziedetabelit.
Melvini enda väite kohaselt hammustas teda jazziputukas 1968. aastal kodulinnas San Franciscos, kui ta vaatas koos vennaga populaarset Ed Sullivan Show’d, kus parajasti mängis ansambel The Beatles. Köitvalt trummeldav Ringo muutis tema maailma põhjalikult. Vanemad kinkisid pojale peatselt trummi ja sellest sai tema lahutamatu kaaslane.
Teised mõjutused olid loomulikud – elust tollases hipipealinnas, kus ansambel Grateful Dead üpris sageli esines. Grupp jämmis laval alatasa ning Brian soovis sarnaneda laval nähtud trummaritele. Sealt jazzini oli vaid kukesamm.
Kuulsas jazziklubis The Keystone Korner sõbrunes ta Art Blakey, Elvin Jonesi, Max Roachi, Al Fosteri ja teiste seal esinenud jazzikuulsustega, saades nendelt ka õppetunde. Sama tähelepanelikult on Brian Melvin aastate jooksul järginud ka Zakir Hussainilt saadud tabla-mängu õpetust ja Kwaku Daddy paljastatud saladusi Aafrika trummimängust.
Brian Melvini muusikukarjääri kuuluvad veel koostööhetked selliste muusikutega nagu: Roy Hargrove, Leni Stern, Wayne Shorter, Archie Shepp, Greg Osby, Rick Magritza, Gary Thomas, Marcus Miller, Eddie Gomez, Benny Green, Herbie Hancock, Kenny Kirkland, Joey Calderazzo.
Esmakordselt esines Brian Melvin Jazzkaarel 1993. aastal koos saksofonisti Danny Walshiga.
Praegu elab ta pärast New Yorgis veedetud aastaid jälle oma lapsepõlvelinnas San Franciscos, kus leiab musitseerimise kõrvalt aega ka teiste õpetamiseks. Temalt on ilmunud trummiõpik «Tao of Drumming» (1999).

 

 

IN ENGLISH

BRIAN MELVIN:

«Kui keegi armastab häid meloodiaid ning suurepäraste harmooniate liitu põnevate rütmide uurimisega siis meeldib talle ka Beatleazz – nii kontserdil kui ka plaadil... »

.................................
  BEATLEJAZZ - I Am A Walrus
.................................
Diskograafia
Live In Vegas (1995)
Jazz Street (1989)
Standards Zone (1990)
Night Food (1989)
Old Voices (1994)
BRIAN MELVIN BEATLEJAZZ
A Bite Of An Apple (2000)
.


FinnairSilja LineEPLViru

.
.

Tallinna SadamKoffUninet

.