Naudi...
ja sära!

Jazzkaar saksofonid.jpg (7412 bytes)
.M-Pact

Jazzkaar 2001 | Jazzkaar 2000 | | Jõulujazz 2001 kava | Sügishooaeg

Parim Georg Otsa tõlgendaja

M PACT
on Jõulujazzi täht

hõrgud vokaalsed harmooniad

energiline...


NEDA
oli Jazzkaare hooaja avamise ehk Lilleaia kontserdi täht

 

BRIAN MELVIN
näitas klassi


Tiit Kikas

TÜNG 69 ja TIIT KIKAS
impro ja uus tantsumuusika

Dessert Time

DESSERT TIME
Jaak Sooäär ja Daniel Erdmann

....................................................>>> JÕULUJAZZ <<<
SAATCHI & SAATCHI esitleb:
Jazzkaare sügishooaeg

Jazzkaare sügishooaja esinejad

 

Tüng 69

Tüng 69

Toob jazzilavadele värske muusika, kuigi bändis musitseerivad “vanad kalad” Kõik kolm – Tiit Kikas elektriviiulil ja elektroonikal, Meelis Unt saksofonidel ja Toomas Rull löökriistadel – on tuntud eesti parimatest rock-, folk- ja jazzansamblitest. Tüngi muusika on tubli eksootikaannusega sümbioos muusikute eelnenud kogemustest ja moodsatest klubirütmidest. Mõnus kuulata, kuid veel parem tantsida.

 

 

Momentum Impakto

Momentum Impakto

Rahvusvahelise koosseisuga saksa-soome trio võlub spontaansuse, hea huumorimeele ja virtuoossusega. Nende muusika metamorfoosid pakuvad üllatusi. Isikupärase käekirjaga saksa helilooja-saksofonist Daniel Erdmann tunneb end mugavalt igasugustes jazziseltskondades. soome kitarristi Kalle Kalima uusimal CD-l teeb kaasa prantsuse kitarrikuulsus Marc Ducret. Trummar John Schröderit on varem kutsunud koos musitseerima Han Bennink, Daniel Humair, Chet Baker, Joe Lovano jt

 

 

Daniel Erdmann ja Jaak Sooäär

Dessert Time 

Saksofonist Daniel Erdmann ja kitarrist Jaak Sooäär on koos mänginud pärast kohtumist 1999. aasta suvel Euroopa Noorte Jazzorkestri ringreisil. Nad on esinenud Saksamaal, Prantsusmaal, Taanis ja Eestis. Tänavu võitis duo Pärnus lühima öö võistluskontserdi “Solveig ja Per Gynt”. Dessert Time on muusikute köitev kahekõne, kus vaba improvisatsioon ja mängulust sünteesivad helidest ohtrat avastamispõnevust pakkuva vaimuka muusika.

 

 

László Süle  

László Süle Soome-Ugri Kvintett  

Laszló Süle tutvus Eestiga algas aastaid tagasi, esinemisega Tudengijazzi festivalil. 1988. aastast õpetab ta Helsinki Pop & Jazz Konservatooriumis nii jazzi kui ka

klassikalist klaverit. Tema workshopi’des esinevad tihti koos

Laszlo Süle
(inglise keeles)
Ansambel

tudengid ja tuntud jazzmuusikud paljudest maadest. Süle viimastest projektidest on tuntuim Ad Lib Quintet, kuhu kuuluvad ka tuntud soome muusikud Pentti Lahti ja Juki Välipakka. Oma

jazzi- ja kammerloomingu eest on ta pälvinud mitmeid auhindu. László Süle Soome-Ugri Kvintetis mängivad ta endine õpilane Siim Aimla (saksofonid) ja soome esindusorkestri UMO trompetist Tero Saart. Rütmigrupi moodustavad  Süle ungari triost tuntud muusikud Viktor Hárs bassil ja János Sramko löökriistadel. Laszló Sülelt on ansambli kompositsioonid ja ta ise mängib klaverit.

Toetab Ungari Instituut

 

Kimmo Pohjonen

Eric Echampard

Kimmo Pohjonen & Eric Echampard

Aastal 1999 esines Kimmo Pohjonen oma soolokavaga Berliinis Womexi festivalil. Tema elektroonilise akordioni-show'st sai üleöö-sensatsioon ja kutseid esinemisteks festivalidel sadas kui oavarrest. Sestpeale on Pohjonen üks nõutumaid soome muusikuid välismaal. Tema karjääri pöördelisele sündmusele eelnes ligi paarkümmend aastat tööd erinevates muusikavaldkondades kodumaal. Lisaks Sibelius-Akadeemiast saadud diplomile(kus ta praegu on õppejõud) on Kimmo end täiendanud ka Tanzanias ja Argentiinas, omandades akordionimängu erinevaid stiile. Viimase kuue aasta jooksul on ta osalenud 65 CD salvestamisel! Pohjoneni on nimetatud Soomes aasta rahvamuusikuks (1996-1998) ja Soome aasta parimaks akordionistiks (2000-2001). Tema muusikale on seatud ballett Soome rahvusooperis, ta on kirjutanud filmimuusikat jne. Koos prantsuse löökpillimängija Eric Echampardiga on Kimmo Pohjonen esinenud korduvalt. Improvisatsioonilise duo mõtterännakud on ettearvamatud. Kindla kvaliteedi garanteerib mõlema muusiku rikkalik kogemustepagas. 31-aastane Eric alustas trummarina juba 14selt. Ta on hinnatud partner paljudes prantsuse parimates ansamblites nagu Marc Ducret Trio, Le Grand Lousadzak of Claude Tchamitchian, Raymond Boni Septet, Louis Sclavis Trio jt.

Toetab Prantsuse Kultuurikeskus

 

Georg Otsa jälgedes

7. november k. 21.00 Von Krahli teatri baar

Georg Ots,
25 aastat legend

Raimond Valgre käega kirjutatud "Saaremaa valsi" originaalnoot

Georg Otsa tohutust loomingulisest pärandist valmib Eesti Raadiol sel sügisel 6 CD-st koosnev plaadikomplekt, mis annab parima ülevaate populaarse ja lugupeetud laulja kunstist.
Kuigi Otsa esitatud laule teab ja tunneb pea iga keskeas eestlane, ei saa sama väita uue kuulajatepõlvkonna kohta. Kontsert ongi võimalus ühel põlvkonnal veidi nostalgitseda ja teistel tutvuda kaunite meloodiatega, mis on selle õhtul inspiratsiooniallikaks nendele instrumentalistidele, kes lavale astuvad.
Ütlematagi on selge, et tuttavad viisid kõlavad sedapuhku veidi teistmoodi, et mitte öelda loominguliselt.
Jazzmuusikud Villu Veski, Eduard Akulin, Toomas Rull, Toivo Unt ja Jaak Sooäär   interpreteerivad Georg Otsa lauldud viise omal moel ja Uno Loop kui Otsa kaasaegne on noppinud lugusid tema repertuaariparemikust.
Õhtut kroonib väike improvisatsioonivõistlus "Saaremaa valsi" teemal instrumentalistidele ja lauljatele, millest osavõtjad võivad veel registreeruda telefonil 6 11 44 87.
Auhinnad parimatele 3000.- , 2000.- ja 3 x 1000.- on välja pannud Saaremaa Viin.

 

 

 

 

 

32 Janvier

32 Janvier

14. november k.20.00
Von Krahli teatri baar

 

Lyoni jazzmuusikute ühenduse AFRI üks põnevamaid projekte. Grupi tuumiku moodustavad AFFI vaatemänguliste megaprojektide üks autoreid Xavier Garcia (klahvpillid, sämplerid); vokalist Lucia Recio, Alfred Spirli (löökpillid, esemed) ja Maurice Merle (saksofonid, vokaal). Viimane mängis ansambli Workshop De Lyon koosseisus 1994. aasta Jazzkaarel. Külalislahke ansambli esimese CD salvestamisel osalesid uuendusliku muusika kuulsused Fred Frith ja Paul Rogers.

 

 

Tapani Rinne

RinneRadio

28. november k. 21.00
Von Krahli teatri baar
29. november
Tartu klubi Terminal
30. november Viljandi kultuurimaja

 

Saksofon ja sämplerid, lapi joig ja hip-hop-biidid, jazz ja techno – RinneRadiole on taoline eklektikamaailm igapäevane reaalsus. Saksofonist Tapani Rinne asutas oma RinneRadio 1980ndate lõpus, pärast mängukogemust soome avant-jazzi guru Edward Vesala bändis. 1995 kuulutati RinneRadio Soomes Aasta Jazzbändiks, kuid koostöö klubi-DJ-dega ja joigaja Wimmega on ansamblit jazzmuusika vormelitest eemaldanud. Nad on kontserteerinud Ameerikas, Jaapanis, Prantsusmaal ja mujal. RinneRadio plaadid on müügiedu ja kriitikute tähelepanu pävinud Soomest kaugemalgi.Viimastel aastatel on RinneRadio teinud läbi mitmeid koosseisuvahetusi, muutudes veelgi elektroonilisemaks ja tantsulisemaks. Eestis on RinneRadio kontserdid olnud kirglikult oodatud.

 

 

KOHTUMISENI JÕULUJAZZIL
6. – 16. detsembrini

 

Korraldab Jazzkaar

Rohkem infot: 6 11 44 87

Või anne@jazzkaar.ee

Tõlgendusvõistluse võitja Eve Pärnsalu ja bassist Toivo Unt musitseerimishoos

7. novembri Jazzkaare kontserdil "Georg Otsa jälgedes" kõlasid Uno Loobi ja Estonian All Stars bändi esituses Georg Otsa kontsertide menulood. Esmakordselt sai publik kuulda ka Raimond Valgre Saaremaa valsi algset minoorset varianti, mis kõlas üle ootuste põnevalt ja rahvuslikult.

Õhtu lõpetas Saaremaa valsi esituste võistlus, kus iga variant oli põnev omamoodi – Cätlin Jaago torupillivalss, Meelis Vindi bassklarneti variant, Ele Raiki õrn jazzitöötlus või Evert Sundja optimistlik rock.

Võistluse võitis noor laulja Eve Pärnsalu, kelle esituses kõlas lugu jazzvalsina ja toreda inglisekeelse tekstiga. Teiseks jäänud Jaan Kirss oli laulule leidnud saarlaslikult humoorika lahenduse.

 

............................................
Võitjatele pani auhinnad välja Ofelia.
............................................

 

Lingid: