Osta pilet

Üheksa uut hümni vabadusele, koos Eesti hümniga on neid kümme. Üks iga dekaadi kohta – mis on kandnud endas ilu ja valu, vaesust ja rikkust, kaotust ja leidmist, sõda ja armastust.

 

“9 hümni vabadusele” on üheksaosaline uudisteos, mille loovad üheksa eriilmelist Eesti jazziheliloojate kooslust ning mille iga osa sümboliseerib ühte olulist sündmust või persooni Eesti Vabariigi ajaloos ning on teenäitajaks eestlase südamesse. Koos jazzmuusikutega astuvad kontserdil lavale pärimus-, rokk-, elektroonilise ja teiste žanrite muusikud.

 

Uudisteoste autorid on hinnatud jazzmuusikud, ansamblite liidrid ja heliloojad ning igaüks neist on valinud endale põnevad loovpartnerid – Maria Faust ja Kirke Karja, Kadri Voorand ja Kristjan Randalu, Mingo Rajandi ja Meelis Vind, Holger Marjamaa ja Raun Juurikas, Mairo Marjamaa ja Sander Mölder, Peedu Kass ja Siim Aimla, Raul Sööt ja Aleksander Paal, Joel Remmel ja Paul Daniel ning Tanel Ruben, Jaak Sooäär, Ivi Rausi ja Laura Põldvere.

 

Teose seob üheks tervikuks lavastaja Eva Koldits, kontserdi muusikajuht on Siim Aimla. Solistid on kas heliloojad ise või nende poolt valitud tippmuusikud. Kaasa teevad koor, keelpilliansambel ning Politsei- ja Piirivalveorkester. Teostes kasutatakse ka live elektroonikat ning eelsalvestusi.

 

„9 hümni vabadusele“ kuulub Eesti Vabariik 100 muusikaprogrammi. 2018. aastal on Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva aasta. Lähemalt muusikaprogrammi ja sündmuste kohta www.ev100.ee.

 

Korraldus: Eesti Jazzliit, Jazzkaar
Kontserdist toimub otseülekanne ERRi tele- ja raadiokanalitesse.

 

Koosseis:

Eva Koldits
lavastaja
Siim Aimla
muusikajuht
Aleksander Paal
helilooja
Holger Marjamaa
helilooja
Ivi Rausi
helilooja
Jaak Sooäär
helilooja
Joel Remmel
helilooja
Kadri Voorand
helilooja
Kirke Karja
helilooja
Kristjan Randalu
helilooja
Laura Põldvere
helilooja
Mairo Marjamaa
helilooja
Maria Faust
helilooja
Meelis Vind
helilooja
Mingo Rajandi
helilooja
Paul Daniel
helilooja
Peedu Kass
helilooja
Raul Sööt
helilooja
Raun Juurikas
helilooja
Sander Mölder
helilooja
Siim Aimla
helilooja
Tanel Ruben
helilooja