24. Tudengijazz näitab Euroopa jazzi tulevikku

03. märts 2007

6.-10. märtsini Tallinnas, Viljandis ja Tartus toimuv Tudengijazzi festival pakub põnevat muusikat Saksast, Rootsist, Soomest ja Leedust.

24. Noorte ja Tudengite Rütmimuusika Festival Tudengijazz/Studentjazz 2007 näitab Euroopa jazzi kümne aasta pärast.

Üle kahekümne aasta Eesti, kuid ka teiste riikide tegev- ja harrastusmuusikuid ning muusikatudengeid koondav festival Tudengijazz ´07 toimub tänavu 6.-10. märtsil kolmes linnas – Viljandis, Tartus ja Tallinnas.

Tänavu pöörame peamise tähelepanu muusikutele ja kollektiividele, kellel pole varem olnud võimalust laiemat tuntust koguda.

Tudengijazzi raames astuvad üles muusikud nii Eestist kui ka piiri tagant: Rootstist, Soomest, Leedust. Kokku on oodata kuni 30 artisti, nende hulgas Christian Pabst (Saksa) , Sibeliuse Akadeemia jazzosakonna ansambel ja Maratone Quintet (Soome) Juozas Kuraitis ja Tomas Razmus (Leedu) Göteborgi Muusikakooli jazzansamblid (Rootsi) koos meie jazzlauljatari Liina Saarega.

Eesti muusikutest astuvad üles Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pop-jazz osakonna tudengid ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzosakonna ansambel Ajavares ning paljud teised jazzmuusikud.

Sel aastal toimuvad kontserdid Tallinnas Jazziklubis (Teater NO99), Radisson SAS hotellis, Hobuveskis, Von Krahli baaris, Tartus lokaalis Suudlevad Tudengid, Jazzipubis Illegaard, Viljandis pubis Liverpool ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia Blackbox´is.

Noortest muusikutest hoolivad ja nende tegemisi toetavad Klassikaraadio, Eesti Jazzliit, Sokos Hotel Viru, Aktaprint, Seridisain, Lumeks Tours, Jazzkaar, A Le Coq, Teater No, Eesti Kultuurkapital, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia jpt.

Festivali passid on müügil Piletilevi müügikohtades ning Statoilis, kontserdipiletid esinemispaikades.

Täiendavat informatsiooni festivali ja kava muudatuste kohta leiab Tudengijazzi kodulehelt www.tudengijazz.ee.

Lisainfo
Harlet Orasmaa
e-post harlet@kutuur.edu.ee
tel 5588 702