8. detsember – kaks jazzkontserti ühe õhtuga!

07. detsember 2005

Neljapäeval toimuvale Dwight Trible & the Life Force Trio kontserdile saavad soodushinnaga kõik, kellel pilet Rigmor Gustafssoni kontserdile. Taoline kontserdimaraton toimub Jazzkaare ja BGD koostöös esmakordselt.

Sel neljapäeval toimub Tallinnas kaks olulist jazzkontserti – RIGMOR GUSTAFSSON GROUP Estonia Kontserdisaalis ning DWIGHT TRIBLE & THE LIFE FORCE TRIO Lillepaviljonis. Jazzkaar ja Jazz’n Motion mõtlesid välja, kuidas mõlemaid näha!

Homme, 8. detsembril kell 19.00 avavad külalistele uksed nii Estonia Kontserdisaal kui Pirita Lillepaviljon, et väga erilistele ja küllalt erinevatele kontsertidele oodata jazzmuusikaaustajaid. Kontserdisaal saab olema karismaatilise rootsi lauljatari päralt, keda võrreldud Norah Jonesiga, lisaks astuvad seal üles veel Karl Madis ning Jürmo Eespere ansambel, Lillepaviljonis hakkavad kostuma pisut klubilikumad ja eksperimentaalsemad helid-rütmid.

Harva õnnestub ühe õhtu jooksul näha kahte maailmatasemel tunnustatud ja omas vallas andekat artisti, sel korral on see aga võimalik ja ei pea valima vaid ühte vaid võib kuulda-näha mõlemaid. Jazzkaare korraldaja Anne Erm arvab, et Kontsertsaalis peaks programm läbi olema 21.15 paiku ning Jazz’n Motion on lubanud Dwight Trible & the Life Force Trio lavale tulekuga pisut oodata, ehk siis pool tundi oleks kõigil huvilistel aega Kontserdisaali juurest Pirita Lillepaviljoni liikuda.

Kõigile Rigmor Gustafsson Groupi pileti omanikele pakub Jazz’n Motion Lillepaviljonis eelneva kontserdi pileti ettenäitamisel soodushinnaga pääsmeid 250 krooni.
Dwight Trible & the Life Force Trio astub lavale kell 21.45 ning annab pooleteist-tunnise kontserdi, millele järgneb Carlos Nino (Ammoncontact) DJ-set. Dwight Trible & the Life Force Trio astub lavale 5-liikmelise live-koosseisuga: Dwight Trible (vokaal), Carlos Nino (sämpler ja efektid), Miguel Atwood-Ferguson (vioola, kontrabass), Dexter Story (löökriistad), Jesse Sharps (saksofon).

Mõtet kommenteerib Jazz’n Motioni korraldaja Helen Sildna:“Tore, et Jazzkaarega on meil tekkinud mõnus koostöö, tahame ju mõlemad ühte ja sama – pakkuda publikule maailmatasemel head muusikat. Ülevas meeleolus Kontserdisaalist lahkudes võiks olla ideaalne plaan Lillepaviljonis klaasike veini juua ja pisut klubilikumaid jazz-soul-funk rütme nautida, oleks justkui omamoodi afterparty kvaliteetmuusikaga.”

Jazzkaar ja Jazz’n Motion ootavad Teid HOMME, 8. detsembril!