9. rahvusvaheline Tabasalu Jazz on tähtpäevaline

02. juuli 2008

11.-12. juulil toimub Tabasalus taas jazzifestival, kus esitletakse uut plaati ja tähistatakse juubelit.

Reedel, 11. juulil esineb Rannamõisa kirikus ansambel Eesti Keeled koosseisus Tuule Kann – kannel, Pille Karras – basskannel, Ain Agan – kitarr, Jaak Sooäär – elektrikitarr, Riho Sibul – laul, kitarr, Jaak Johanson – laul, kitarr. See on unikaalne ja harva kontserte andev koosseis, milles kohtuvad rahvamuusika ja jazz, suuline pärimus ja autorilooming, traditsioon ja innovatsioon.

Laupäeval, 12. juulil tähistab 2000. aastal alguse saanud ja tänavu üheksandat korda toimuv Tabasalu Jazz Fest 20 aasta möödumist Tabasalus toimunud esimesest bigbändide festivalist “Ranna Bigbänd”. Selleks puhuks on kavas koguni kaks bigbändi kontserti. NATO Jazz Orchestra on Brüsselis asuv peamiselt USA päritolu professionaalsetest muusikutest koosnev klassikaline bigbänd kõigi oma rohkete võimalustega. Estonian Dream Big Band on kodumaiseid tippmuusikuid koondav bigbänd, kes käesoleva aasta kevadel tähistas oma 10. tegutsemisaastat. Estonian Dream Big Bandiga koos tähistab Tabasalus oma 60. juubelisünnipäeva eesti saksofonilegend Lembit Saarsalu, kes on külalissolistiks kutsunud suurepärase lauljatari Eve Corneliouse USA-st.

Täpselt viis aastat tagasi esitlesid Raivo Tafenau ja brasiillane Sergio Bastos Tabasalu Jazzil oma esimest plaati “Ice On Ipanema”. Nüüd on see nelja rahvuse esindajaist koosnev unikaalne ansambel valmis saanud uue albumi ja selle esitluskontsert toimub taas Tabasalu Jazzil.

Siim Aimla on kokku viinud eesti luuletajad ja jazzmuusikud. Luuletajad Jaan Pehk, Jürgen Rooste ja nende sõbrad astuvad koos tippmuusikutest koosneva ansambliga üles meeleolukas kavas “Luule kohtub Jassiga”. Lisaks on võimalus kuulda tulevikutegijaid, ansambel Harmonic Jazzgroup Viljandi Kultuuriakadeemiast.