Aasta Löökpillimängijaks hääletati Bobby Sanabria

29. september 2005

Ajakirja DRUM! lugejad valisid aasta parimaks löökpillimängijaks ameeriklase Bobby Sanabria, kes praegu osaleb uue muusikafilmi tegemisel.

Tunnustatud trummar, löökpillimängija, helilooja, arranžeerija, õpetaja, Grammy kandidaat ja põline njuujorklane Bobby Sanabria hääletati äsja ajakirja DRUM! lugejate poolt Aasta Löökpillimängijaks.

Vahendab Katre Pilvinski Jazzkaare veebitoimetusest.

Ülemaailmselt juhtiva löökpillide ajakirja DRUM! lugejaskond leidis, et mitmekülgne trummar ja löökpillimängija Sanabria osutus sel korral paremaks tunnustatud muusikutest nagu Giovanni Hidalgo, Alex Acuna ja Marc Quiniones.

Bobby Sanabria on viimasel ajal keerelnud erinevate ringreiside ja kontsertide karussellil. Hiljuti naases ta kolme suurlinna tuurilt Mehhikost, mis kaasas Mehhiko City’t, Merida’t ja Vera Cruz’i pealinna Xalapas’t. Sanabria andis ühemehe tuuri tour-de-force pealkirjaga “Clave – The Journey” (“Jäämägi – Rännak”). Tuur kulmineerus Sanabria esinemisega Xalapas’i Jazz Festivalil, kus teda saatsid tunnustatud muusikud Oscar Stagnaro bassil ja Alon Yovnai klaveril.

Enne Mehhiko reisi veetis Bobby Sanabria nädala Hollandis Rotterdamis, kus ta juhendas ja mängis trumme koos Rotterdami Konservatooriumi big bandiga. Proove tehti ka North Sea Jazz Festivali jaoks. Konservatooriumi jazzprogrammi direktor Ben Van Den Dungen kutsus Sanabria tudengite orkestrit juhendama, kuna muusikasse on põimitud keeruliste afro-kuuba rütmide traditsioon ja ajalugu. Aasta Löökpillimängija on aga antud ülesande jaoks piisavalt kogenud, kuna on mänginud üle kaheksa aasta afro-kuuba Jazz Mario Bauza big bandis.

Rotterdami Konservatooriumi jazzprogrammi direktor Van Den Dungen väitis:”Kui Bobby töötas meie tudengitega, tõstis ta nende pillimänguoskuse sellisele tasemele, mida me ei osanud oodata. See oli uskumatu.” Samuti valmistas Sanabria Rotterdamis ette Frank Zappa spetsiaalse aranzeeringu “Grand Wazoo”, mis ühendab endas Zappa maailma, tsa-tsa-tsa ning merengue elemente.

Bobby Sanabria on kaasprofessor erinevate New Yorgi muusikaülikoolide juures ning tegutseb professorina Manhattan Music Schoolis. Ta on IAJE (International Association for Jazz Education) afro-kuuba jazz’i meeskonna juht. Sanabria viimane CD “Bobby Sanabria & Quarteto Ache” esindab ZOHO leiblit. ZOHO esindab rahvusvaheliselt tunnustatud New Yorgi uusimaid latiino/jazzi ja maailma- indiamuusika artiste.

Bobby Sanabria jätkab ringreise oma gruppidega. Viimasel ajal on ta enim üles astunud jazz kontserditel Ohios. 2006. aastal on oodata filmi “Mambo to Hip-Hop”, mille tegemisel osaleb Sanabria kaasprodutsendina.