Ajajõgi voolab…

16. jaanuar 2009

Üks Austraalia parimaid fusion-kitarriste Endel Jõgi-Rivers esitab 20.-28. jaanuarini 2009 esmaettekandena Eestis oma kolmanda sooloplaadi heliloomingut

Ajajõgi: Endel Rivers kvartett
(Eesti-Austraalia)
23. jaanuaril kell 19:00
Tartu Athena Keskuses
24. jaanuaril kell 19:00
Viljandi Pärimusmuusika Aidas
25. jaanuaril kell 19:00
Pärnu Kontserdimaja kammersaalis
27. jaanuaril kell 19:00
Tallinnas Kumu auditooriumis

Üks Austraalia parimaid fusion-kitarriste Endel Jõgi-Rivers esitab 20.-28. jaanuarini 2009 esmaettekandena Eestis oma kolmanda sooloplaadi heliloomingut. 2006. aastal võitis see muusika The Jaz Symphony nime all Austraalia konkursil MUSIC OZ instrumentaalmuusika kategoorias peaauhinna. Kontsert “Ajajõgi” on ühe rokkmuusiku teekond-mõtisklus olnud ja olevast, ajalikust ja igavikulisest – tasakaalus kooslus rokist, jazzist, progest ja klassikast.

Põnevat muusikalist elamust on tulnud eesti publikuni tooma veel kaks tippmuusikut Austraaliast – Grant Collins trummidel ning Leanne Lai klahvpillidel. Grant Collins on mitmel pool maailmas tuntud sooloartistina, kes esinedes 80-osalisel trummikomplektil haarab publiku jäägitult. Leanne Lai on aga imelaps – tänaseks 19-aastane malaisia päritolu klahvpillimängija on võitnud mainekaid konkursse alates 11. eluaastast. Basskitarri mängib kontsertidel Raul Vaigla, kelle nimi Eestis tutvustust ei vaja – olles tuntud ennekõike ansamblitest Ultima Thule, Radar ja VSP Projekt.

2003. aastal esines Endel Jõgi-Rivers menukate autorikontsertidega Eestis koos Frank Zappa ansambli klahvpillimängijaga Allan Zavodiga. Käesolev kontsert tutvustab uusi Austraalia meistreid ning auhinnatud muusika tõotab kuulajale põnevat elamust. Jaanuaris 2009 antakse kokku 7 kontserti üle Eesti – aasta sündmus jazz-rocki huvilisele!

Piletid hinnaga 100-200 krooni müügil Piletilevi müügipunktides ja enne kontserte kohapeal.