Alex Wilson kutsub kuumale latiinotantsule

01. aprill 2004

Alex Wilsoni värskendav muusika ühendab Jazzkaare öölaval souli salsaga ja Afro-latiino rütmid uute tantsubiitidega. Mart Mets võngutab juba varvast.

Alex Wilsoni värskendav muusika ühendab Jazzkaare öölaval souli salsaga ja Afro-latiino rütmid uute tantsubiitidega. Mart Mets võngutab juba varvast.
Viimaste aastate latiinobuum popmuusikas ei üllata jazzmuusikuid, kuna jazzi on Ladina-Ameerika rikkalik rütmidemaailm ilmestanud ja mõjutanud juba vaata et žanri algusest peale.
Kolmekümnendates inglane, klahvpillimängija Alex Wilson on üdini afrikuuba- ja latiinofänn, kes ennast selle muusika spetsina saareriigis arvestatavaks tegijaks mänginud. Vürtsi lisab fakt, et mõned aastad tagasi kuulus Wilson jazziuuendaja Courtney Pine’i bändi koosseisu, kuid otsustas sealt raske südamega lahkuda, et enda bändiga pühenduda eelkõige moodsale latiinorepertuaarile.
Alex Wilsoni praegust muusikat võib kirjeldada kui mikstuuri latiinojazzist, salsast, kariibi rütmidest, autentsest kuuba muusikast ja Lääne-Aafrika helidest. Omal moel sekkub sellesse mängu ka Alexi Sierra Leone päritolu, mis muudab tema jätsikat muusikasünteesi veel energilisemaks.
Briti ajalehe Guardian kriitik märkis oma kontserdiarvustuses tunnustavalt, et Wilson pakkus «elustava mikstuuri post-bopi vormelitest ning Ladina-Ameerika ja Aafrika muusikast, mis suutis korda saata algallikate võngete tabamise harvanähvatavat triki.» Observer lisas: «Vastupandamatult tantsitav». Need on olulised pidepunktid.
Alex Wilsoni ansambli koosseisus laulab Jazzkaarel vokalist Mary Pierce, keda oli võimalik kuulda mõned aastad tagasi Tallinnas Courtney Pine’i bändi koosseisus. Arvatavasti kujuneb tõusva klahvpillitähe esinemine Jazzkaarel sama menukaks kui Pine’i oma, kui terve saal kontserdi lõpus istmete tõmbejõu ületas ja püstijalu tantsida vihtus.
Wilsonil on selles mõttes isegi edumaa, kuna Jazzkaare Öölava kontserdid on tuntud selle poolest, et seal kõlab muusika, mis haarab oma valdusse kogu keha.

Alex Wilson Latino Groove (UK)
23. aprillil kell 23.00
Sakala keskuse öölaval

Alex Wilson – klaver / klahvpillid
Davide Giovannini – trummid
Emeris Solis – congad
Rey Crespo – bass
Trevor Mires – tromboon
Alfonso de Jesus – vokaal
Mary Pearce – vokaal

Alex Wilsoni grupi etteaste eel keerutavad plaate Daddy Lahari & Orav (Supremesounds)
Kaks kohalikul muusikamaastikul juba tüütult kaua tiirelnud putukat, kes tunnevad end koduselt nii mõneski stiilis ja ajastus. Jazzipeol on sellele duole aga raske vastast leida – Lahari aukartustäratav ladinaameerika muusika valik ja Orava ootamatult moodsad helid on inimesi ikka ja jälle tantsupõrandal pöördesse viinud. Lisage siia lusikatäis Supreme-vürtsi ning tulemus on alati värske ja ettearvamatu.