Algab uus sari – Jazzonline Space Station

16. detsember 2007

Ansamblid Phlox, Wrupk Urei ja Astro Can Caravan avavad 21. detsembril Juuksuri baaris uue üritustesarja, mille mõte on propageerida innovaatilist jazzi.

Reedel, 21. detsembril toimub Tallinnas baaris Juuksur (Vaimu 1) esimene üritus sarjast Jazzoline Space Station. Tegu on originaalset ja uudset, avastamata ja innovaatilist jazz muusikat propageeriva sariüritusega, millest igal astub lisaks kodumaistele esinejatele üles ka vähemalt üks välismaine artist.

Ürituse Jazzoline Space Station ideeks on kokku viia Eesti ja Euroopa noored värskete ideedega muusikud, luua pinnas undeground jazzi kui nähtuse edasi arenemiseks ja jazzielu mitmekesisemaks muutmiseks Tallinnas.

Esimesel üritusel võtavad mõõtu Eesti ansamblid Phlox ja Wrupk Urei ning soomlaste kümnepealine orkester Astro Can Caravan, mille mitmed liikmed on varem Eesti publikule esinenud Kuopio bluusibändi Cosmo Jones Beat Machine ridades.

Juuksuri uksed tehakse jazzihuvilistele lahti kell 19.00. Bändid alustavad täpselt kell 20.00. Lisaks bändidele mängivad muusikat ka dj`d.
Pilet maksab 100 krooni, fliaeriga 75 krooni.

Esinejatest lähemalt:
Phlox – psühhedeelseil avarustel uitav Tallinna grupp, kelle mõjud pärinevad nii mõneski mõttes stiili kõrgajast ehk seitsmekümnendatest. Phlox`i muusikal on nii sumedat sahisevat kui tormakalt ettearvamatult pöörduvat iseloomu.
Phlox MyScape´is

Astro Can Caravan – John Coltrane, William Burroughs ja eks-Jugoslaavia mustlaste brass-bändid istuvad ühes ja samas kosmosepubis, jälgides seda suurepärast vähemalt kümnepealist Kuopio orkestrit, kes on džässile sisse puhunud uued, vabad ja värsked tuuled, unustamata aga seejuures kõike head ja vana.
Astro Can Caravan
Astro Can Caravan MySpace´is

Wrupk Urei – bänd, mis on võrsunud Tartu Popi ja Roki Instituudist ja/või selle sõpruskonnast. Tartu scene`i üks omanäolisemaid ja löögijõulisemaid ansambleid. Bändi mängulisus on imetlusväärne ja kohati kerglanegi. Kuid see kerglus pole lõtvus, vaid iga rakuni pingul helidevoog, mis oma massiivsuses lööb mõrasid klišeeliku ja steriilsesse kujutluspilti jazzist.
Wrupk Urei MySpace´is