AllAboutjazz.com kirjutab Jazzkaarest

16. mai 2005

Maailma juhtiv jazziportaal AllAboutJazz.com avaldas Jazzkaare sisuka arvustuse, mille kirjutas festivali külastanud jazzikriitik Daniel Spicer Londonist.

11. mail ilmus jazziportaalis AllAboutJazz.com põhjalik arvustus tänavusest Jazzkaarest nii nagu koges seda Londonist pärit vabakutseline jazzikriitik Daniel Spicer. Artikkel on illustreeritud Annika Metsla fotodega.

Esmakordselt Eestis viibinud ajakirjanik kiidab Jazzkaare esinejate valiku mitmekesisust ning fantaasiarikkaid kontserte. Maailma jazziajakirjade eliiti kuuluvatele ajakirjadele Jazzwise ja The Wire kirjutav Spicer hindas enda jaoks festivali tipphetkeks prantslase Jacques Di Donato koostööd Rivo Laasi, Taavi Kerikmäe ja Mart Sooga. Meeldivalt üllatas teda ka Omar Sosa trio ning Dhafer Youssefi-Paolo Fresu musitseerimine. Freejazzi lembest Spicerit üllatas positiivselt Jaak Sooääre-Daniel Erdmanni duo “Dessert Time”.

Jazzkaarel viibides kohtus Daniel Spicer ka Jazzkaare veebitoimetuse reporteritega. Ta rääkis jazzist kirjutamise eripäradest, rõhutades loomingulisust ja julget isikupärast lähenemist. Jazziväljaannetele kirjutades peab ta olulisemaks edastada lugejale emotsiooni ja kohalolekutunnet.

Kriitikul on kavas avaldada artikkel Jazzkaarel kogetust ning kohtumistest Eesti jazzmuusikutega ka ajakirjas The Wire. Sealgi ehivad artikleid Annika Metsla fotod.