Anders Jorminit tunnustas Sibelius Akadeemia

22. mai 2003

Rootsi bassist, kellele on rohket tuntust toonud ECM-i plaadimärgi all salvestatud muusika, kuulutati Sibelius Akadeemia audoktoriks.

Pidulik audoktorite väljakuulutamine ja promotsioon toimub Helsingis Finlandiatalos 6.-8. juunini. Jazzbassisti ja -helilooja sattumine auväärt seltskonda on paljudele üllatus, kuid ei maksa unustada, et tegemist on ühe auväärt õpiasutuse professoriga.
Pidukontserdil juhatab samuti audoktoriks kutsutud Esa-Pekka Salonen Sibelius-Akadeemia sümfooniaorkestrit. Lisaks Jorminile ja Salosele saavad audoktori tiitli muusikateadlane Anneli Asplund, professorid Folke Bohlin (Rootsi) ja Anthony Kemp (UK), kammerlauljad Tom Krause ja Carl Schachter USA-st ning vene klaverikunstnik Grigori Sokolov.
2001. aasta sügisel sai Anders Jormin Rootsis esimeseks improvisatsiooniprofessoriks. See näitas, et Göteborgi muusikakolledž võttis jazzmuusikaõpetust väga tõsiselt. Jormini üks põhiteese on see, et Euroopas ei tuleks orjalikult järgida Ameerika jazziõpetuse põhimõtteid. Samas rõhutas Jormin, et kuigi ta tegeleb õpetamisega, jääb ta esmajoones ikkagi muusikuks. Pedagoogitööga on Jormin tegelenud kogu oma pillimehekarjääri vältel.
Eestis on Anders Jormin esinenud Bobo Stensoni kvarteti koosseisus.