Andres Lõo andis välja oma esimese sooloplaadi

07. veebruar 2005

Net label ja web mag looming.org avaldas Andres Lõo sooloprojekti Ars Intel esimese albumi >monitor<. Ilmunud on ansamblist Luarvi Luarvik tuntud kunstniku ja muusiku esimene ametlik heliväljaanne . Lõo artistinimi on sellel Ars Intel.
Album >monitor< on netireliis ning kättesaadav kõigile, kellel on pääs internetti. Autori sõnul on >monitor< kommentaar 20. sajandile. Plaadi annab välja net label looming.org.
Looming.org toimib interdistsiplinaarse kultuuriajakirjana veebis ning selle väljundiks muusika avaldamise kõrval on seeriaüritused 1+1=1 ning heli, kunsti ja meedia kokkupuutepunktide kompamine ning selliste ilmingute kajastamine. Looming.orgi kogumikplaadi “Lilled algebrale” leiate veebiaadressil: www.looming.org/lilledalgebrale.

Autor oma plaadist:
“Aasta-paari jooksul kogunenud materjalist miksisin kogumiku, milles peegeldub minu huvi äärmuseni erinevate stiilide sulami ja helieksperimendi vastu. >monitor< on järg “Tühi ruum” projektile, performance rühmituse Metabor transtsendentaalsetele häppeningidele, Kiwaga asutatud Unestapjale ning kõikvõimalikele koostöödele paljude eesti muusikutega – nende seas Luarvik Luarvik, loomulikult ühe käivitava mootorina. Ma ei ole püüdnud ühes kindlas ruumis tegutseda, pigem tahan võimalikult erinevas tervikut näha. Igal juhul otsin ootamatusi ja nõkse, mis “panevad imestama”, mida võib võtta ka “piiride taha vaatamisena”. Hetkel, mil eelmise kümnendi ja praeguse kümnendi alguse elektroonilise muusika vaimustus ja suurem arvutipõhine eksperi mentaalne ning avangardne suund maailmas jõulise hoo sisse sai ning sellele hip hopi revolutsioon, nn post rock ja tantsumuusika plahvatuslik areng lisandusid, leidsin end mõttelt ühendada popi kaanonid ja reibas müraesteetika. Lisan sellele rockstaari diskursi ja teised allusioonid.
Album valmis Luarvik Luarviku “Tabamata ime” ja “Passioon & Fuuga” väljaandmiste aegu, ehk siis isiklikumat laadi ideede ülejäägist. See oli periood, mil tüüpilised muusika loomise skeemid ei tundunud enam usaldusväärsed, see oli konventsioonidest loobumise aeg. Lugude nimedest on näha läbivaid teemasid: popi konstruktsioone lahkavaid, ajastuga samastuvaid, nihestamise teemat, ingrammilisuse tunnistamist ja sellest lahtirebimise vajadust. >monitor< on tulem, millele on eelnenud 90-te hedonism ja tehno võidukäik. Muusikasuundade arengutempo kiirenedes ja haaramatusse varieteeti pihustudes leidis nii mõnigi end kuskil kadunud weltide ja werkide tükke kokku klappimas...
Võib-olla räägib >monitori< dirty cut-up meloodiate ja rütmide tõuklemine armastusest – muusika vastu – mingis mõttes on ta nagu orgaanilise “tehismuusika” lugu.
>monitor< on kommentaar 20. sajandile.“ >monitor< asub aadressil:
www.looming.org/arsintel

Instrumentaarium: wave edit programm, rütmimasin ja sekventser, vibrafon, trummid, süntesaatorid Polivoks ja Roland Jupiter ning tolmused ülesvõtted
Kõik lood põhinevad Andres Lõo ideedel ja arranžeeringutel
Salvestasid ja miksisid A. Lõo ja Rainer Jancis
Töö tootsid A. Lõo ja looming.org tänu Eesti Kultuurkapitalile
Kaas: found object “Kõnepult”
Portree: Laura Kallasvee

ARS INTEL >monitor< 1.Post (Post)
2.Nihe (Displacement)
3.Introvertne tantsija (Introvert Dancer)
4.Macondo-Eesti piiril (On the Boarder of Macondo and Estonia)
5.QWERTY (qwerty)
6.Ingramm ( I )
7.Pärast vihma sajab päikest (Sun Beyond the Clouds)