Aravete jazz kutsub suupilliga suvesse

28. mai 2006

Varjusurmast on üles kerkinud Aravete Jazz. 4. juunil toimub suupillipäev, kus võib kuulda valikut parimatest eesti suupillimängijatest. Järgnev on korraldajate pressiteade.

Aravete Jazz toimub taas 4. juunil 2006 Aravete Kangrumäel, mil rahvale esinevad Eesti parimad suupillimängijad – Karl Madis, Tõnu Aare ja suupilliorkester Piccolo.

JAZZIPÄEVADE TAUST
80ndatel aastatel said väga populaarseks Aravete Jazzipäevad, kuhu tuli rahvast kõikjalt Eestist. Külastajaid oli iga aasta tuhandeid.
2004. aastal taaselustati 20 aastapäeva puhul vana traditsioon. Lavale astusid siis paljud, kes ka omal ajal lavale olid siin käinud ja samuti külalised välismaalt. Kontsert loeti kordaläinuks, kuigi seoses vähese reklaamiga oli publikut vähem kui oodatud. 2005. aastal suurendasime reklaami ja ootasime kontserdile vähemalt 500 inimest.

Ilmaolud ja paljude sarnaste ürituste toimumine samal ajal tõi kohale vaid siiski vaid sadakond huvilist. Kontserdi alapealkiri oli toona Akordioni päev. Siis astusid peaesinejatena lavale Silvi Vrait koos Raivo Tafenau ansambliga ja lisaks paljud teised tuntud Eesti akordionistid. Tegemist oli väga ilusa päeva ja väga ilusa kontserdiga.

ARAVETE JAZZ 2006
Käesoleval aastal uurisime tausta ja leidsime, et rahvast peletab veidi nimi Aravete Jazz, eriti nime teine pool – jazz. Jazzmuusika jääb paljudele inimestele arusaamatuks ja nii arvatakse, et tegemist on ühe pillipiinamisega. Mõttetu on inimestele vastupidist tõestada ja nii otsustasime kontserdi nimevalikule ja artistidele rõhuda. Seega kannab kontsert lisamärget Aravete Jazz kutsub ja suuremalt Suupilliga suvesse. Loodame, et see toob kontserdile rohkem inimesi.

KONTSERTPAIK 2006
Kontsert toimub Aravete Kangrumäel. Tegemist on kauni ja traditsioonidega kohaga. Samuti on võimalik ilma halvenedes kiirelt siseruumidesse kolida, sest Aravete Kultuurimaja ei asu kaugel. Käesolev kontsert oleks sissejuhatuseks plaanitavale suvemuusika kontsertsarjale, kus esineksid Eesti ja ka maailma tunnustatud artistid. Nt. esinevad 9. juulil samas tuntud prantsuse šansoonilauljad ja tänavamuusikud.

KAVA 2006
Aravete Jazzi käesoleva aasta kava on koostanud staažikas raadiotöötaja ja muusikaajakirjanik Vello Mikk. Kontsert ise toimub 4.juunil algusega kell 13, mil toome rahvani suupilli virtuoosid. Esinejate valikul rõhusime eelkõige rahvalikkusele ja võimalikult suurte rahvahulkade maitsele. Peaesinejatena on teie ees suupilliorkester Piccolo. Samuti tunnustatud muusikud Karl Madis ja Tõnu Aare koos ansambliga Apelsin, kes teevad veidi ümber oma tavapärase kava, rõhudes just suupillile. Veel ka tuntud saržimeister Hugo Hiibus, kes joonistab pilli mängides. Lisaks tunnustatud artistidele anname alati võimaluse ka noortele ja kohalikele muusikutele, kes saaksid oma oskusi kõrvutada meistritega.
Publiku tarvis paneme lisaks pinkidele võimalikult palju laudu, et oleks läbi päeva kestvat kontserti võimalik jälgida toonust tõstva veiniklaasi taga. Kõigi piletiostnute vahel loositakse välja väärtuslik konjak.

Pressiteade: Arlet Palmiste
Täpsem info 38 32 245 või 53 445 996, arlet.palmiste@mail.ee