Artikleid jazzmuusikast 2008

15. jaanuar 2008

2007 artiklid
2006 artiklid
2005 artiklid
2004 artiklid

Kohtuvad noored ja meistrid
Tuleval laupäeval kuuleb Paide muusikakooli saalis džässkontserti, kus väiksemaid ja suuremaid Eesti staare, nende hulgas Lembit Saarsalu ja Tiit Paulus, võõrustab kohalik bänd S’Fingers.
03.05.2008, Ants Oidekivi, Järva Teataja

Inimestele nagu mina meeldib valikuvabadus
22. IV andis Viru Keskuse Laseringis avaliku intervjuu jazzikuu jazzisaadikuks kutsutud Iisraeli päritolu bassist ja helilooja AVISHAI COHEN. Järgmise päeva kontserdil esitleti tema trio uue plaadi “Gently Disturbed” materjali.
02.05.2008, Kaur Garšnek, Sirp

Hea jazzi aadress on “Jazzkaar”, Eesti
Möödunud pühapäeval lõppenud üheksateistkümnes Jazzkaar pakkus publikule taas laia valiku hetkel maailmas kõneainet andvast jazzist, popist ja juurtemuusikast. Võib-olla tänu Anne Ermi heale vaistule, võib-olla tänu õnnelikule juhusele oli tänavu esinejate kaardil mitu üliaktuaalset nime: värskelt BBC maailmamuusika auhinna pälvinud flamenco-uuendaja Son de la Frontera, hiljuti maailmamuusika Grammy võitnud afro-fusion’i veteran Angelique Kidjo, rääkimata lausa “reaalajas” kultusfiguurideks kujunevatest muusikutest nagu bassist Avishai Cohen ja kaasaegne trubaduur José Gonzalez.
02.05.2008, Joosep Sang, Sirp

Jazzkaar – igal aastal erinev, igal aastal huvitav
Jazzkaare kohta ei saagi öelda, kas see oli sel aastal parem kui varem, sest huvitavaid esinemisi on alati ja palju sõltub sellestki, millise valiku ise teed.
29.04.2008, Ene Poll, Eesti Päevaleht

José Gonzalez võlus oma südamelöökide ja kitarriga
José Gonza´leze kontsert Hollywoodis kõnetas võrdselt folgi-, džässi- ja MTV-sõpru.
29.04.2008, Mari Peegel, Eesti Päevaleht

Gonzalez viis Jazzkaare võiduka lõpuni
Jazzkaare ja kontserdisarja Jazz’n’Motion koostöös toimunud Jose Gonzaleze kontsert tähendas ühtlasi selleaastase Jazzkaare festivali finaali. Oli ootamatu lõppvaatus festivalile, mis suutis iga päevaga aina rohkem publikut üllatada ja laiendas oma vikerkaare­spektrit tänavu veelgi.
29.04.2008, Ivo Heinloo, Postimees

José Gonzalez tegi Jazzkaarel kuulajaile kauni üllatuse
José Gonzalez pani eile kauni punkti tänavusele Jazzkaare festivalile. Tegemist oli üritustesarja Jazz’n’Motion ja Jazzkaare koostöökontserdiga, mis tõi pühapäeva õhtul klubisse Hollywood üle tuhande inimese.
28.04.2008, Silver Saluri, SL Õhtuleht

Kahe näoga Al Di Meola kehtestas end eestlaste ees
Itaalia juurtega Ameerika kitarrist Al Di Meola on kahtlemata selleaastase Jazzkaare tuntuim nimi. Mitte võib-olla nii tuntud ja mõjukas kui tema kuulsad kaasaegsed Paco De Lucia või John McLaughlin, kuid vähemalt sama isikupärase käekirjaga. Estonia kontserdisaal oli laupäeval mehe vääriliselt puupüsti täis ning kahes osas toimunud sõu lõpus aplodeeris publik seistes.
28.04.2008, Mihkel Raud, Eesti Päevaleht

Al Di Meola akustilised sõrmemängud
Motiivid, miks nad olid otsustanud tulla, võisid detailides küll pisut erineda, kuid arvatavasti oldi kohal muusika pärast või meisterkitarristi Al Di Meola ümber tekkinud legendiliku oreooli tõmbejõu tõttu.
28.04.2008, Immo Mihkelson, Postimees

Värske ja veenev päikesepoiss
Jazzkaar on imetletav üritus, sest džässimaailma üht värvikaimat ikooni Roy Ayersi ei lootnud ma ka kõige kõrgelennulisemates unenägudes näha ning kuulda esinemas Eesti pinnal. Teade legendi tulekust mõjus kui esimene kevadine päikesepaiste.
28.04.2008, Jürgen Tamme, Postimees

Jazzisaadik ei petnud kuulajate lootusi
Kuigi maailma jazz-muusikas tuntud, ei ole iisraeli bassist Avishai kaugeltki nii kuulus nagu mõni teine tänavune Jazzkaare esineja. Kuid tema muusikatunnetuses on midagi niisugust, mis lavalt kõlavate helide kaudu haarab ühtmoodi nii tavalisi muusikaarmastajaid kui proffe.
28.04.2008, Immo Mihkelson, Postimees

José González ei tunne kihku olla cool
Pühapäeval jõuab Jazz’n’Motioni ja Jazzkaare koostöös Eestisse Argentiina päritolu Rootsis sündinud indie-trubaduur José González, kes naudib Rootsi kevadeid ja loob muusikat, mida ta pole veel kuulnud.
26.04.2008, Ingrid Kohtla, Eesti Päevaleht

Jazzkaar saavutab kulminatsiooni, jäänud on veel tipud
Täna laulavad sellisel kombel Estonia kontserdisaalis jõulise häälega brasiilia džässidiiva Leny Andrade ja 1970ndatel endale suurel laval nime teinud ning nüüd džässi poole kaldunud ekspoppar Gino Vannelli Kanadast.
25.04.2008, Immo Mihkelson, Postimees

Jazzi ja luule sümbioos
Muusika ja sõna ühendamine ja sellest tekkivate võimaluste ekspluateerimine on ansambli juhti Siim Aimlat tema enda sõnutsi alati huvitanud.
25.04.2008, Andreas Nestor, Sirp

Rootsi jazz ja eesti proge, mis võiks olla parem?
Igatahes kella üheksaks õhtul oli Von Krahl puupüsti täis hea muusika austajaid, kes tulid nautima legendaarset rootsi jazzrock-duot Mats & Morgan ning eesti proge-rock’i lipulaeva, ansamblit Contus Firmus.
25.04.2008, Vladislav Reinfeldt, Sirp

Härra ­Päikese­paiste
Heidy Purga kõneleb Roy Ayersiga, reedel Tallinnas esineva muusikuga, kellele on nii mõndagi võlgu klubi-jazz, nu-soul ja hip-hop.
24.04.2008. Heidy Purga. Areen

Kontsert muusikalise esperanto keeles
Stefan Baueri uus ansambel Voyage esindas justkui muusikalist maailmarännakut või heliesperantot, nagu kontserdieelses vestluses lausus vibrafonist ise.
24.04.2008, Immo Mihkelson, Postimees

Angélique Kidjo – Aafrika saadik
Sel nädalal jõuab esmakordselt Eesti lavale särav Musta Mandri lauluhääl.
24.04.2008, Tui Hirv, Eesti Päevaleht

Islandlased vungitavad lillepaviljonis
Täna kell 21 esineb Pirita tee lillepaviljonis “Jazzkaarel” Islandi funkbänd Jaguar.
24.04.2008, SL Õhtuleht

Pikk nädal täis džässi: Eesti Päevaleht muljetab
Eesti Päevalehe džässisõbrad jagavad kontsertidelt korjatud emotsioone.
24.04.2008, Eesti Päevaleht

Kristjan Randalu: oleme ainult mina, klaver ja publik
Käimasoleval Viljandi džässinädalal esines möödunud laupäeval Tanel Rubeni kvinteti koosseisus ka pianist Kristjan Randalu. Homme on pärimusmuusika aidas tema sooloõhtu «Confidance».
23.04.2008, Eduart Traude, Sakala

Jazziauhindade laureaadid on tänavu Tanel Ruben ja Kadri Voorand
Jazzikuu ja Jazzkaare raames antakse täna teistkordselt välja Eesti jazziauhinnad. Tänavused laureaadid on Tanel Ruben ning Kadri Voorand.
23.04.2008, SL Õhtuleht

Gino Vannelli: pakun meelsasti uut
Itaalia-Kanada päritolu Gino Vannelli on oma lauljakarjääri jooksul nautinud tohutut edu. Jazzkaarele tuleb ta hollandi pianisti Bert van der Brinkiga.
23.04.2008, Maian Kärmas, Eesti Päevaleht

Jazzkaarele on saada veel viimased piletid, magav kass jääb hiirest ilma
Staaride kontsertidele on piletid välja müüdud, kuid teistele väärt üritustele saab minna.
23.04.2008. Kaur Garšnek, Eesti Päevaleht

Täna Jazzkaarel: tippbass ja tipptrompet
Täna kell 11 annab Vene Teatris kõigile huvilistele workshopi tänavuse Jazzkaare kõrgeim külaline – džässisaadikuks kroonitud Iisraeli bassist Avishai Cohen.
23.04.2008, SL Õhtuleht

Tagasihoidlik José Gonzalez
José Gonzalez on Argentiina päritolu Rootsis sündinud laulja-lugudekirjutaja, kelle käimasoleva tuuri USA piletid müüdi välja ülikiirelt ning järelturg eBay’s toimus juba uskumatute hindadega. Sama edu paistab saatvat ka teda Euroopas.
22.04.2008, Ivo Kiviorg, SL Õhtuleht

Nägus komeet Jazzkaarel
Täna kell 18 esineb Jazzkaarel Vene Teatris Estonian Dream Big Bandi sünnipäevakontserdi solistina 27aastane laulja ja kitarrist Torsten Goods.
22.04.2008, SL Õhtuleht

Jazzkaar: Weekend Guitar Trio huvitavad kohtumised
Lisaks nimekatele välisstaaridele kostitab Jazzkaar kuulajaid ka oma tuntud headuses kodumaiste esinejatega, kes astuvad üles huvitavates koostööprojektides.
21.04.2008, Kaur Garšnek, Eesti Päevaleht

Markus Reuter: “Suhtlus on äärmiselt oluline”
Reuter esines neljapäeval koos Weekend Guitar Trioga Kumus. Sügiseks plaanivad nad jõud uuesti ühendada ning esitada uue nime all originaalmuusikat.
21.04.2008, Kaur Garšnek, Eesti Päevaleht

Muusika olgu vaba, loominguline ja inimlik
Tänavuse Jazzkaare üks peaesinejaid Dave Douglas teeb n-ö intelligentset jazz-muusikat.
19.04.2008, Immo Mihkelson, Postimees

Jazzkaar 2008
Ajavahemikus 16.–27. aprillini toimuv Jazzkaar on Eesti mastaabis suurfestival oma enam kui 50 kontserdiga 12 linnas, nagu üritus endast teada andes kuulutab.
19.04.2008, Immo Mihkelson, Postimees

Majandus langeb, džäss tõuseb, festival tuleb
Homme algab Jazzkaar – festival, mida juba mõnda aega on üsna üksmeelselt peetud üheks olulisemaks iga-aastaseks kultuurisündmuseks Eestis. Tihtipeale öeldakse nõnda ka pikemalt mõtlemata, automaatselt, käibetõena kinnistunud teadmisena.
15.04.2008, Immo Mihkelson, Postimees

Täna algava Jazzkaare mitu kontserti välja müüdud
Täna algab 19. rahvusvaheline džässifestival Jazzkaar, mille kontserte saab külastada 28. aprillini. Kuigi kümme Jazzkaare kontserti kantakse üle ka Klassikaraadios, on oma kõrv kuningas.
15.04.2008. Kaur Garšnek, Eesti Päevaleht

Jazzruuler toob tüki Brasiilia karnevali ehedusest
Kuigi Jazzkaar on kohe kiire hooga läbi Tallinna tuhisemas, ei peata see JAZZRUULERI järjekorras juba neljandat üritust, mis sedakorda leiab aset 18. aprillil Rock Cafes.
14.04.2008, Kristin Aasma, SL Õhtuleht

Kas jazz või džäss?
Eelmises Eesti Päevaleht Laupäevas ilmunud Keelemõttes “Kvaliteetinimene paika pandud ja džässikuu ära narritud” juhib autor õigustatult tähelepanu segadusele, mis toimub muusikastiili jazz (või džäss) eestikeelsel nimetamisel. Ilmselt on vajalik selgitada, miks see nii on.
12.04.2008, Jaak Sooäär, Eesti Päevaleht

Rebecca Kontusel ilmub jazz-plaat
Lauljatar Rebecca Kontusel on ilmumas värske jazz-plaat “Inglite Pisarad”, millel kõlavad lood tulevad esitlusele 10. aprillil.
04.04.2008, SLÕL Online

Anne Erm: pean lugu Avishai Coheni energiast
Jazzkaare kunstilise juhi Anne Ermi sõnul läheb neil piletimüük kenasti. Superstaar Angelique Kidjo kõrval soovitakse väga kuulata ka Villu Veskit.
01.04.2008, Eesti Päevaleht

Aprill! Aprill! Aprill! Kätte jõudis džässikuu
Ilma naljata, rahvusvaheline džässikuu aprill kinnitab Eestis jõudsalt kanda.
01.04.2008, Kaur Garšnek, Eesti Päevaleht

Matsi & Morgani maavälised muusikalised mutatsioonid
“Kui kuulete nimesid Mats Öberg ja Morgan Ågren, siis sellest peaks piisama, et panna teid kõrvu kikitama,” on väitnud tundmatu blogija veebiküljel United Mutations.
29.03.2008, Hannes Pikkat, SL Õhtuleht

Mida pakub Jazzikuu aprill?
Aprillis tähistatakse Eestis rahvusvahelist Jazzikuud, mis algab kahe jazzinäitusega Viru Keskuse Laseringi kaupluses ning saab hoo sisse noortekonkurssidega. Jazzikuu peakülaline Avishai Cohen saabub Eestisse 22. aprillil. 28.03.2008, SL Õhtuleht

Jazzikuu aprill läheb lahti näituste ja konkurssidega
Aprillis tähistatakse Eestis rahvusvahelist Jazzikuud, mis algab kahe jazzinäitusega Viru Keskuse Laseringi kaupluses ning saab hoo sisse noortekonkurssidega. Jazzikuu peakülaline Avishai Cohen saabub Eestisse 22. aprillil.
27.03.2008, SLÕL Online

Rahvusliku džässi looja Uno Naissoo looming ei vanane
Eile täitus 80 aastat helilooja Uno Naissoo sünnist. Mis teeb ta tänapäeval huvitavaks?
26.03.2008, Mart Niineste, Eesti Päevaleht

Kummardus Uno Naissoole
Oma eeskuju, õpetaja ja sõbra panust eesti muusikasse peab Uno Loop tohutult oluliseks. Laulja pingutused on vilja kandmas ja Naissoo pärandi edasika dmiseks asutatud fond.
22.03.2008, Immo Mihkelson, Postimees

Festivalil kuuleb eriilmelist maailmamuusikat
Ateena keskuses saab täna kaasa elada maailmamuusika festivalile «MAAjaILM», mille juba seitsmendat korda toob publikuni MTÜ Eesti pärimusmuusika keskus.
22.03.2008, Risto Mets, Tartu Postimees

Rootsi elektrodžässi duo Koop hullutas Eesti publikut
Väikesi klubisid ja kohvikuid eelistav Koop ei osanud ette arvata, mis neid Tallinnas ootab.
18.03.2008, Tui Hirv, Eesti Päevaleht

Kumus algab täna uus kontserdisari «Soul Spectrum»
Täna saab Kumus alguse uus kontserdisari «Soul Spectrum». Lisaks USA artistidele Ursula Ruckerile ja Terry Callierile on esindatud ka kodumaised muusikud ja kunstnikud.
14.03.2008, Karilin Engelbrecht, Postimees

Koop homme Tallinnas
Rock Café ei ole juba ammu ainult rokikohvik ja tore on. Homme esineb seal maailmanimi moodsa jazzi vallast: Koop Rootsist.
13.03.2008. Valner Valme, Postimees

Kumu uus kontserdisari pakub publikule muusikalisi jutustusi
Eesti Kunstimuuseum ja kultuuriajakiri Muusa annavad homme elu uuele kontserdisarjale “Soul Spectrum”.
13.03.2008, SL Õhtuleht

Tudengijazz ei tunne ühtegi piirangut
Tudengijazz, Eesti vanim järjepidevalt tegutsev džässifestival on sel aastal rahvusvahelisem kui kunagi varem.
10.03.2008, Ivo Heinloo, Postimees

Rootsi džässistaar, duo Koop harrastab ajas reisida
Södermalmi kodustuudiost, kust sõidab mööda buss number neli (mille mürinat hoolikas kuulaja ka plaadil kuulda võib), liigub Koop taas Eestisse, et anda koos ekstravertse lauljaga vägev kontsert, lubab Koopi duo liige Magnus Zingmark.
08.03.2008, Tiiu Laks, Eesti Päevaleht

Tudengijazz toimub taas
Noorte rütmimuusika festival Tudengijazz ´08 toimub 10-16 märtsini, tuues taas kokku parimad noored muusikud nii Eestist kui mujalt.
25.02.2008. Kerttu Rannamäe, Eesti Päevaleht

Hüpnotiseeriv muusikateraapia Šveitsist
Festivalile «Täiuslik vaikus» punkti pannud kollektiiv Ronin tuli Šveitsist ning näitas, et ka sealkandis tehakse põnevat innovatiivset muusikat.
22.02.2008. Ivo Heinloo, Postimees

Ansambel Ronin käis Tallinnas Rock Cafés ja zen kohtus funkiga
Neli päeva väldanud ECM-i “Täiusliku vaikuse” muusikafestival sai punkti pühapäeval.
19.02.2008. Kaur Garšnek, Eesti Päevaleht

Eestisse tuleb Jose Gonzalez
Jazz’n’Motioni ja Jazzkaare koostööna jõuab 27. aprillil Eestisse Jose Gonzalez. Erikülalisena astub üles New Yorgi bänd Death Vessel.
18.02.2008, Nataly Koppel, SL Õhtuleht

“Manon” – magus valentinipäeva džässilugu
Valentinipäeva paiku esitati Eesti eri paigus kontsertversiooni džässooperist “Manon”.
18.02.2008, Tui Hirv, Eesti Päevaleht

Jazzkaarel esineb tänavune Grammy võitja
Ka välismaistest tegijatest väisab Eestit nii mõnigi maailmanimi.
18.02.2008, Kaarel Tigas, SL Õhtuleht

Publik tänas džässooperi esitajaid püstitõusmisega
Täna Vanemuise kontserdimajas kõlanud Heikki Sarmanto «Manon» läks täissaalile, kuigi tema žanrilises määratluses tarvitatavad sõnad džäss ja ooper ei kõla kuigi kassamagnetilikult.
17.02.2008, Raimu Hanson, Tartu Postimees

Laulja José Gonzalez tuleb Eestisse
Jazz’n’Motioni ja Jazzkaare koostööna jõuab 27. aprillil Eestisse José Gonzalez. Erikülalisena astub üles New Yorki bänd Death Vessel.
17.02.2008, SLÕL Online

Kaks kitarristi liidavad hevi ja jazzi
Elektrikitarriduona 2G seitse aastat koos mänginud ja eelmisel aastal esikplaadi üllitanud prantslased Pierrejean Gaucher ja Christophe Godin tulevad täna õhtul Tartusse Athena keskusesse.
15.02.2008, Raimu Hanson, Tartu Postimees

Jazzkaar toob maailmanimesid ja head muusikat
Aasta suurim jazzisündmus Eestis algab 16. aprillil muheda Austraalia kitarrivirtuoosi Tommy Emmanueli kontserdiga Estonia kontserdisaalis. Punkti paneb 27. aprillil klubis Hollywood rootsi popmuusika uute fantastiliste edulugude hulka kuuluva argentiina päritolu José Gonzaleze etteaste.
14.02.2008, Immo Mihkelson, Postimees

Kevadel esineb Eestis José Gonzàlez
Jazzkaare ja Jazz’n Motioni koostöös esineb aprillis Tallinnas Rootsi indifolgi staar José Gonzàlez.
13.02.2008, Tiiu Laks, Eesti Päevaleht Melu

Jazzkaar toob Eestisse taaskord maailmanimed!
Juba teist aastast tähistatakse Eestis erinevate üritustega Jazzikuud aprilli. Tänavune Jazzikuu saadik on Avishai Cohen, kelle laulev bassimäng lummas kuulajaid juba 2005. aasta Jazzkaarel.
13.02.2008, SLÕL Online

“Täiuslik vaikus” esindab Tallinnas ECM-i muusikamotot
Algselt džässisuundi esindanud plaadifirma ECM-i motoks olevat olnud “ilusaim heli peale vaikuse”. Sellest siis label’i ning Tallinna filharmoonia korraldet festivali tiitel.
13.02.2008, Kaur Garšnek, Eesti Päevaleht

Festival otsib vaikuse lummavat kõla
Uus festival. Praegu veel väike, kuid lubab järgnevatel aastatel laieneda. Sisuliselt on see auavaldus eesti muusikakultuuri suhtes ülioluliseks osutunud saksa plaadifirmale.
13.02.2008, Immo Mihkelson, Postimees

Valmib džässooperi maailmaesiettekanne
Pärnu kontserdimajas tehtud proovidest kasvab homseks välja soome helilooja ja džässpianisti Heikki Sarmanto džässooperi «Manon» maailmaesiettekanne, mille toob lavale Vanemuise kontserdimaja Merle Kollomi eestvõttel.
12.02.2008, Raimu Hanson, Tartu Postimees

Kosmiline muusika tuleb tagasi
Natuke kosmiline ja hullumeelne muusika – need on Eesti ühe viljakama džässimuusiku Jaak Sooääre enda sõnad viimaste aastate omapäraseima siinmaise improvisatsiooniprojekti kohta.
23.01.2008, Ivo Henloo, Postimees

Linnulennult üle Jazzkaare kevadhooaja kontsertide
Jazzkaare kevadhooaja kontserdid algasid laupäeval ja kestavad 14. maini Tallinnas, Tartus, Viljandis ning esimest korda ka Otepääl ja Elvas.
06.02.2008, Kaur Garšnek, Eesti Päevaleht

Päikeseratas Huun Huur Tu
Seekord ootuses osa saada mägede, steppide, jurtade, hobusekarjade, pikkade rännakute helidest, mis on sündinud siit tuhandeid kilomeetreid tõusva päikese pool. Lootused saavad kuhjaga täidetud. Huun-Huur-Tu – viis tuva meest annavad suurepärase kontserdi!
22.01.2008, Ants Johanson, Postimees

Endla Jazzklubi üllatab regilauluga
Täna esineb Endla Jazzklubis ansambel Helletused, helletajad on Liisi Koikson (laul), Cätlin Jaago (laul, flööt, torupill, pikkvile), Marko Mägi (sopransaksofon), Marek Talts (kitarr), Paul Daniel (kitarr), Ara Yaralyan (kontrabass) ja Aleksandra Anstal (löökriistad).
18.01.2008, Pärnu Postimees

The Real Group – vokaaldžäss Rootsi moodi
Neljapäeval Tallinnas esinenud The Real Group on legendihõnguline, juba natuke retro. Nad meenutavad kuulajale Collage’i ja Eesti Raadio meeskvarteti aegu.
14.01.2008, Tui Hirv, Eesti Päevaleht

Festival pakkus noortele kustumatuid muljeid
Neljandat aastat korraldatud üritus «Koolijazz= Jazzikool» tõi tänavu kokku ligi 70 osavõtjat, kellele kolme päeva jooksul jagasid õpetust Eesti paremad džässmuusikud.
11.01.2008, Kristel Marand, Sakala

Dessert Time pakub džässielamust
1999. aastal kohtusid Euroopa Noorte Jazzorkestris eestlane ja sakslane. Seejärel salvestati Pariisis plaadimaterjal ja hakati koos kontserte andma. Ei, see pole anekdoodi algus, vaid Eesti-Saksa-Norra ühisprojekti Dessert Time sünnilugu.
09.01.2008, Eesti Päevaleht

Kauneim heli pärast vaikust
Valik uusi heliplaate ECMi märgi all. Vanamuusikat, improvisatsioone, peaaegu-popmuusikat ja helitunnetamist.
07.01.2007, Immo Mihkelson, Postimees

Festival toob kuulajate kõrvu rõõmsad helid
Neljapäeval alanud festival-laager «Koolijazz=Jazzikool» on Viljandisse kokku toonud ligi seitsekümmend noort muusikut, kes kannavad õpitud palad ette tänasel kontserdil kultuurimajas.
05.01.2008, Liisi Seil, Sakala

Solveig Slettahjell, “Domestic Songs”, ACT
Umbes nagu mingid külatänavamuusikud. Seetõttu ümbris kindlasti ei valeta meile, kui kinnitab, et salvestis on tehtud lauljatari kodus koduseks tarbeks, nagu heliplaadi pealkirigi lubab.
05.01.2008, Tõnis Erilaid, SL Õhtuleht Saund

Dessert Time: džässimagustoit
Dessert Time (Eesti-Saksa-Norra) suhtub muusikasse isevärki hoiaku ja improvisatsiooniga.
05.01.2008, SL Õhtuleht Saund

Aasta esimeses Jazzklubis Kägu & Anstal trio
Täna kell 21.30 musitseerib Endla Jazzklubis Kägu & Anstal trio koosseisus Merje Kägu (kitarr), Ara Yaralyan (kontrabass) ja Aleksandra Anstal (trummid).
04.01.2008, Pärnu Postimees