Artiklid Maailmaküla festivalist

13. juuni 2006

Valik artikleid esmakordselt toimuvast festivalist Maailmaküla

Maailmaküla viimane päev oli emotsioonilt kirju
Viimane Maailmaküla festivali päev 18. juuni pakkus kuulamiseks mitmekesist muusikavalikut, alustades Skandinaaavia pop-folgist kuni kuumade latinorütmide ja Liisi Koksoni unistava soolokontserdini.
19.06.2006, Mari Hiiemäe, www.jazzkaar.ee

Cubanisimo innustas tantsijaid
Maailmaküla viimase festivalipäeva tantsulisema muusika esindajad tulid Kuubast. Ansambel Cubanisimo liikmed ei väsinud laval kordamast, kuivõrd kuum ilm on Eestis ja kui temperamentsed on inimesed.
19.06.2006, Eliis Vennik, www.jazzkaar.ee

Afenginn pakatas pungilikust energiast
Afenginn on tõusnud nelja tegutsemisaastaga kiiresti hinnatud ning austatud folk-ansamblite hulka. Omanäoline ja energiline kooslus on oma rõõmsameelse meeletusega võitnud palju kuulajate südameid.
19.06.2006, Eliis Vennik, www.jazzkaar.ee

Haydamakys oli nii mässumeelsust kui elurõõmu
Maailmaküla teise päeva, 17.juuni üheks energilisemaks kontserdielamuseks kujunes kindlasti ansambli Haydamaky kontsert Murulaval.
19.06.2006, Rivo Randver, www.jazzkaar.ee

Metsatöllu ja RAMi ühisprojekt mõjus võimsalt
Vaieldamatult oli RAMi ja Metsatöllu ühenduse näol tegemist Maailmaküla kõige intrigeerivama kontsertiga. Ühtviisi oli kohale tulnud nii Metsatöllu fänne kui ka Tormise muusikast ning märksõnast “Raua needmine” innustatud huvilisi.
19.06.2006, Mari Hiiemäe, www.jazzkaar.ee

Kekele süstis publikusse tantsupisiku
Sulatades rumba lahti talle omaseks saanud Ladina-Ameerikast, viis Kékélé kuulaja hoopis Kesk-Aafrikasse. Ületamata mingisuguseid muusikalisi piire, hoitie kinni traditsioonidest ja seda tegi Kékélé stiilipuhtalt.
19.06.2006, Eliis Vennik, www.jazzkaar.ee

Maailm käis Eestil külas, Pirita kloostris
Tallinna külje all toimus Maailmaküla festival. Esimene. 16–18. juunini.
19.06.2006, Hannes Pikkat, Postimees

Haydamaky tõi Pirita kloostri varemeisse elektrit
Kõik, mis toimus laval, oli orgaaniline tervik, pingutust meeste nägudelt ei paistnud.

19.06.2006, Brigitta Davidjants, Eesti Päevaleht

Metsatöllu ja RAM-i regilaulu-mix
Reedel avasid Eesti rahvusmeeskoor ja ansambel Metsatöll Pirita kloostri varemeis festivali Maailmaküla. Dirigeeris Mihhail Gerts, seaded tegi Tauno Aints.
19.06.2006, Brigitta Davidjants, Eesti Päevaleht

“Maailmaküla” ühendab maailma muusikuid
“Maailmaküla”, mis esmakordsena toimub sel nädalalõpul Pirita kloostri varemetes, on välja kuulutatud kui “teistmoodi muusika festival”. Tõsi ta on, et kuulda saab seal nii mõndagi harjumuspäratut: täna õhtul näiteks Veljo Tormise “Raua needmist” etnilise koloriidiga heavy metal’it mängiva Metsatölli ja Eesti Rahvusmeeskoori esituses Mihhail Gertsi juhatusel, kus kaks polaarsust on oma arranžeeringus kokku viinud Tauno Aints.
16.06.2006, Igor Garšnek, Sirp

Muusikaküla suvises pealinnas
Täna algav uus muusikafestival Maailmaküla on eri kultuuride mõista tahtmise pidu.
16.06.2006, Mari Sarv, Eesti Päevaleht

Muusika: Mis külas rokib?
Puhast folkmuusikat sel uuel festivalil peaaegu polegi. On pigem stiilide sümbioos, kus iga esineja muusika üks alustalasid on ka etniline traditsioon.
10.06.2006, Aimar Ventsel, Postimees

Kujutletav kohtumine
Festivali Maailmaküla publiku rõhuv enamik ilmselt ei tea ega peagi teadma, et maailmaküla ideest rääkis hulk aastakümneid tagasi Marshall McLuhan, kelle kujutluses üleilmne kommunikatsioonivõrk muutis maailma justkui kompaktseks külaks.
10.06.2006, Immo Mihkelson, Postimees

Hundi loomine ehk Metsatöll rahvast äratamas
Veel mõni aasta tagasi oli ansambel Metsatöll tundmatu ning seostus paremal juhul nikeldatud kettide, pikajuukseliste karvikute ja karmi muusikaga. Kui toona oleks keegi öelnud, et aastal 2006 kutsutakse nad Estoniasse vabariigi aastapäevaks mängima ning etnograafid hakkavad nende näitel rääkima uuest rahvuslikust puhangust ja uuest ärkamisajast, siis oleks see ehk vaid muige välja meelitanud.
20.05.2006, Riho Laurisaar, Eesti Päevaleht

Ansambel Kekele plaadi “Kinavana” arvustus
09.06.2006, Ivo Heinloo, jazzkaar.ee

Pirita kloostris toimuv festival tutvustab maailma muusikat
16.–18. juunini toimub Pirita kloostri varemetes uus muusikafestival Maailmaküla, mille idee on tekkinud laulja Peter Gabrieli legendaarsetest WOMAD-i festivalidest ning ühendab paljude rahvaste muusikat.
13.05.2006, Eesti Päevaleht

Maailmaküla festival kutsub külla muusikat laiast ilmast
Muusikaäris hulk aastaid tegev olnud Paul Pihlak, kes kohe laseb müüki uue suvefestivali Maailmaküla piletid, toob näiteks, et Norras, kus elanikke kolm korda rohkem kui Eestis, oli läinud suvel umbes 300 festivali ning Soomes sadakond.
09.03.2006, Immo Mihkelson, Postimees