Augustibluus õpetab slaidkitarri mängima

10. august 2006

11.-12. augustil oodatakse bluusisõpru Haapsallu Augustibluusile. Muusikuid on oodata nii USAst, Lätist, Soomes kui ka Eestist.

11.-12. augustil Haapsalus toimuv festival Augustibluus pakub tänavu kõigile soovijaile võimalust tutvuda tasuta slaidkitarri mängutehnikaga – selleteemaline õpituba, mida juhendab Briti muusik Son Henry, algab Haapsalu Kultuurikeskuses laupäeva hommikul kell 11.

Kell 15 jätkub festivali kava deltabluusi kontserdiga Raudteemuuseumis, kus lisaks Son Henryle astuvad üles ka Alaska Gavin Kalan & Maxwell Levi (USA) ning Eesti ansamblid Bullfrog Brown ja Freddy T. & Band. Bullfrog Brown esitleb kontserdil oma verivärsket EP-d “Uncooked”.

Augustibluusi põhikontsert algab Haapsalu linnuses kell 18. Suurel laval esinevad USA moodasa bluusi suurkuju Eugene “Hideaway” Bridges koos Läti ansambliga Keksi, Ungari bänd T. Rogers, Big Bad Bears Soomest ning kodumaised Compromise Blue ja Perpetum Mobile.

Nii 11. kui 12. augusti õhtul on Haapsalu Kultuurikeskuses avatud jämmiklubi. Laupäeval on USA saatkonna toel sealsamas võimalik jälgida tasuta filmiprogrammi bluusi ajaloost.