Austraalia duo Layla toob Eestisse maailmamuusikat

27. juuli 2005

Austraalia rändmuusikutest koosnev ansambel Layla annab Eestis 11 kontserti. See on nende debüüt Põhja-Euroopas.

Laliya on kaasaegses stiilis mängitavate traditsiooniliste muusikariistade instrumentaalne segu. Olles rahvusvaheliselt esinenud viimase kümne aasta jooksul, teeb Laliya nüüd oma debüüdi Põhja-Euroopas tillukeses Eestis.

James Maguire on Iirimaalt. Ja Melissa McCarthy on Austraaliast. Kümne aasta vältel on kaks andekat muusikut Melissa ja James edukalt kombineerinud traditsioonilist instrumentaalmuusikat kaasaaegse stiiliga tekitamaks kujundeid Austraalia tagamaast, Uus-Inglismaa laugjalt künklikust maastikust ning kõigest sellest, mis jääb nende vahele.

Laliya loodi Perth´is ning levides ülejäänud Austraaliasse, Euroopasse ja Kandadasse, segab Laliya maailmamuusika mõjutusi new age´i põhimõtetega, muutes apalatšide tsitri, lääne-aafrika djembe ja austraalia didgeridoo helid muusikaliseks rännakuks.

James Maguire mängib apalatši tsitrit ja didgeridoo´d. Melissa McCarthy mängib löökpille, peamiselt lääne-aafrika trummi djembe´t. Nad rändavad koos oma instrumentide ja muu varustusega ümber maailma nagu boheemlased. Reise finantseerib muusika. James ja Melissa armastavad mõlemaid. Reisimine võimaldab neil kohtuda inimestega ning väliesinemised võimaldavad neil kohtuda veelgi enamate inimestega kui seda võimaldaks esinemine suures ja luksuslikus kontserdisaalis.

Duo loob meeldejääva helimaastiku, mida võimendab “kahel käel koputamine” tsitril koos djembe hingestatud löökrütmidega ja didgeridoo kummitavate vibratsioonidega. Hoogsarütmiliste meloodiate, kaasahelisevate toonide ja maalähedaste rütmide dünaamiline liit, mis pakub tõelise transtsendentaalse kuulmiselamuse.

Layla kontserdid toimuvad:
28. juuli kell 16 Viljandi folgil
29. juulil kell 13 Saka Cliff Hotell ja Spa
29. juuli kell 18 Narva Rootsi Lõvi platsil
30. juulil kell 11 Strand Spas Pärnus
30. juulil kell 19 G. Otsa Spas Kuressaares
31. juulil kell 13 Pädaste mõisas
31. juulil kell 17.30 Keilas
31. juulil kell 21 Pirita Kloostri varemetes (pilet 100 ja 150 krooni)