Balti noorte piduteisipäev

24. aprill 2007

Balti Teisipäeval pidutsevad Von Krahlis Eesti, Läti ja Leedu andekad noored.

Balti Teisipäeval pidutsevad Von Krahlis Eesti, Läti ja Leedu andekad noored.

Kvinteti Enken Tumbaram liidrid on lauljatar Tuuli Taul ja kitarrist Merje Kägu, Artikumis mängivad valdavalt Otsa kooli noored muusikud saksofonist Kristjan Mazurtchaki eestvedamisel, kavas eesti heliloojate tuntud lood nagu Arne Oidi “Mis Värvi on armastus”, Kustas Kikerpuu “Märts” jt. Mõlemad ansamblid ja nende liidrid on korduvalt auhindu noppinud noorte jazzivõistlustelt Pärnus, Tartus ja Tallinnas. Viimati 1. aprillil Uno Naissoo nimeliselt heliloomingu konkursilt.

Julija Zakirova valiti parimaks nooreks jazzilauljaks aastal läinud aastal rahvusvahelisel konkursil Sony Jazz Stage 2006 Riias. Temalgi on ette näidata mitmeid varasemaid finaalikohti rahvusvahelistelt konkurssidelt. Tallinnas esineb ta läti parimate muusikute bändiga Sony Jazz Orchestra, kus teeb kaasa läti jazzi üks vaieldamatuid lemmikuid saksofonist Gints Pabērzs.

Noorte jazzipeo lõpetab leedu kuum funkyband Saules Kliošas. Nad on oodatud Leedus kõikvõimalikele klubi- ja firmaüritustele, rahvusvahelistele festivalidele. Leedus on nad korduvalt osa võtnud Eurovisiooni lauluvõistluse eelvoorudest ja jõudnud finaali. Grupi muusika on segu jazzist, diskost, soul’ist, funk’ist ja hip-hop’ist. Septeti vokaalsolist Daiva Starinskaite, konkursi Lady Summertime laureaat.

Kuula ja vaata ka Jazzkaare päevikuid täna:
Vikerraadios kell 15.50
ETVs kell 22.05/K 25. aprillil kell 13.25