Baltic Quartet Duke Ellingtoni muusikaga

28. jaanuar 2009

Baltic Quartet, kus mängivad eesti, rootsi ja soome muusikud, tuleb kokku uuendatud koosseisus, et esitada ameerika jazzi suurmeistrile Duke Ellingtonile pühendatud kava. Maestro sünnist möödub aprillis 110 aastat.

Tribute to Duke Ellington
Baltic Quartet feat. Kaire Vilgats

6. veebruar 19:00 Kumu auditoorium

Baltic Quartet, kus mängivad eesti, rootsi ja soome muusikud, tuleb kokku uuendatud koosseisus, et esitada ameerika jazzi suurmeistrile Duke Ellingtonile pühendatud kava. Maestro sünnist möödub aprillis 110 aastat. Baltic Quartet’i ristiisa on Rootsi saksofonist Håkan Lewin, kes esines juba 1990. aastal esimesel Jazzkaarel. Aasta hiljem kutsus ta kokku Ameerika-Euroopa muusikute projekti Overseas. Sealt sündis loogilise jätkuna Baltic Quartet, mille ridadesse kuulusid eesti poolelt pianist Aldo Meristo ja bassist Toivo Unt. 1995. aastal salvestas kvartett heliplaadi „It’s Four of Them“. Seekordsel kontserdil liituvad Håkan Lewini ja Toivo Undiga soome jazzmuusikute eliiti kuuluv pianist Jarmo Savolainen ja Eestis elav USA trummar Brian Melvin. Kvartetile lisab vokaalivärve särav lauljatar Kaire Vilgats.

Jazziajalugu teinud legendaarne helilooja-pianist ja dirigent Duke Ellington kuulub Håkan Lewini lemmikautorite hulka, ta on Ellingtoni muusikat esitanud erinevate ansamblikoosseisudega. Ikka ja jälle mängitakse Ellingtoni ning tema orkestri liikmete kirjutatud unustamatuid meloodiaid nagu “Take A Train”, “Solitude”, “Caravan”, “Three Little Words”, “Moon Glow”, “In A Mellow Tone” jt.

Håkan Lewin on oma pika loomingulise tee jooksul mänginud Rootsi silmapaistvate muusikutega nagu Arne Domnérus, Putte Wickman, Bosse Broberg jt. ning rahvusvaheliselt tuntud muusikutega nagu Benny Bailey, Sahib Shihab, Thad Jones, Clark Terry jt.

Berklee-haridusega pianist ja helilooja Jarmo Savolainen kuulub Soome jazzmuusikute eliiti. Ta on loonud teoseid nii erinevatele jazzikoosseisudele kui ka tantsu-, tele- ja filmiprojektidele. Savolainen on tuntud ka väljaspool oma kodumaad ning tema heliplaate on ilmunud nii Hollandi kui ka USA plaadifirmade alt.

Toivo Unt on sage külaline nii eesti kui soome jazzilavadel. Mitmeid kordi on ta esinenud ka USA-s ja paljudes Euroopa riikides. Tal on mitmeid rahvusvahelisi koostööpartnereid ning Eestis osaleb Unt mitmetes põnevates jazziprojektides nagu “Art Of Trio”, “Classic In Jazz” jt. Ta on ka festivali Nõmme Jazz kunstiline juht.

Trummar Brian Melvin tähistas läinud aasta novembris oma 50. juubelit kontserdiga, kus esinesid ansansamblid Beatlejazz, Drum Prana ja East-West ning kus muusik ka ise kaasa lööb. Veel on talle olulised Fog Trio, Geografix ja mitmesugused koostööprojektid eesti ja Euroopa muusikutega.

Muusikalilavade staar Kaire Vilgats on ka tuntud ka jazzi-, souli- ja funkyansamblitest nagu Mare Väljataga vokaalkvintett, Family, Helterskelter, Willane Bluus, samuti on ta laulnud pea kõigi eesti tuntumate bigbändidega.

Piletid hinnaga 175.- ja 125.- (õpilane, tudeng, pensionär) müügil Piletilevi müügikohtades ja enne algust kohapeal.