Baltikumi noored jazzlauljad

01. aprill 2004

Noored lauljad Baltikumi jazzmuusika tulevikust laulavad Jazzkaarel. Anne Erm kommenteerib.

Noored lauljad Baltikumi jazzmuusika tulevikust laulavad Jazzkaarel. Anne Erm kommenteerib.
Tänavu 6. ja 7. veebruaril toimus Riias Baltimaade noorte lauljate konkurss Sony Jazz Stage, mille võitjad esinevad ka Jazzkaarel. Grand Prix’ ja 1000 USA dollarit pälvis Intars Busulis. on endale nime teinud nii trombonisti kui lauljana. Ta õpetab jazzi Ventspilsi Muusikakoolis, mille ta ise hiljuti lõpetas. 1999. aastal asutas popgrupi “Cafe”, lisaks sellele esineb Vilnis Kundratsi jazzansamblis.
Sony konkursil 2. koha pälvinud läti neiu Ieva Kerevica õppis Cesise Muusikakolledžis saksofoni. Praegu jätkab ta õpinguid Riias ning osaleb kontsertidel ja konkurssidel. Ansambliga The Spirit Shadows võitis Ieva esikoha lauljate võistlusel “Stage Number One”.
Kolmanda preemia võitis Riias Kristina Jatautaite. Lõpetanud Klaipeda muusikakooli flöödi ja ja klaveri erialal, jätkab ta jazzlaulu õpinguid kodulinna kunstiülikoolis. Ta on ansambli The Same Others solist ja vokaalgrupi Cappella’A liige.
Riias esines külalisena Sofia Rubina. Et samaaegselt toimus Eesti Eurovisiooni eelvoor, ei saanud Sofia konkursist osa võtta. Küll aga on tal ette näidata kõigist noortest lauljatest pikim konkursivõitude nimekiri. 1996. aastast alates on ta võitnud 11 auhinnalist kohta Eestis, Leedus ja Venemaal.
Noori soliste saadab Jazzkaarel Maris Briezkalns Quartet, kuhu kuuluvad Läti parimad jazzmuusikud. Ansambli liider – trummar ja ühtlasi jazzfestivali Rigas Ritmi direktor – on osalenud rohkem kui 50 CD salvestamisel ja andnud meistrikursusi mitmel pool maailmas. Pianist Viktor Ritovs õpetab jazzi Läti Muusikaakadeemias. Bassist Andris Grunte kuulub Läti Filharmoonia Kammerorkestri ridadesse ning saksofonist-flötist Deniss Paškevich mängib ansamblites Time After Time ja Rhythm Community ning on oodatud külaline ka meie Oleg Pissarenko ansamblis.
Maris Briezkalnsi ansambel teeb kaasa veel Jazzkaare kontsert-lõpupeol. Varem on kvarteti muusikud osalenud Nõmme Jazzil, Jazzkaarel ja Lühima öö improvisatsioonivõistlusel Pärnus.

Noored Balti jazzlauljad (Läti-Leedu-Eesti)
24. aprillil kell 19.00
Sakala keskuse väikeses saalis