Baltimeremaade muusikaüliõpilaste suvekursused EMTAs

07. august 2006

Augustis EMTAs toimuvatel rahvusvahelistel suvekursustel on tähtis osa jazzil, mida õpetavad jazzipedagoogid mitmelt poolt maailmast. Eestist osalevad õppejõududena Jaak Sooäär, Anto Pett ja Anne-Liis Poll.

14.-25. augustil toimuvad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias rahvusvahelised suvekursused “Crossing Interpretation Borders again: Improvisation and Contemporary Music” ABAM (Association of Baltic Academies of Music) muusikakõrgkoolide üliõpilastele. EMTA tudengite kõrval osalevad kursustel Helsingi, Stockholmi, Odense, Hamburgi, Varssavi, Gdanski, Vilniuse, Riia ja Reykjaviki noored muusikud.

Tähtsa osa suvekursustest moodustab jazz, mida õpetavad rahvusvaheliselt tuntud muusikud ja pedagoogid Sten Sandell (klaver) Stockholmist, Jari Perkiömäki (saksofon) ja Timo Hirvonen (bass) Helsingist, Petras Vysniauskas (saksofon) Vilniusest, Wolf Kerschek (vibrafon) Hamburgist, Anders Mogensen (trummid) Odensest ja Jaak Sooäär (kitarr) EMTA-st.

Kursused on suunatud eelkõige nüüdismuusika ja jazz interpretatsiooni arendamisele. Mõlemat valdkonda ühendavaks lüliks on improvisatsioonikursused, mida viivad läbi EMTA õppejõud prof Anto Pett ja dots Anne-Liis Poll. Kursuste raames toimuvad üliõpilaste ja õppejõudude ühiskontserdid ning jämmid EMTA kammersaalis, Kloostri Aidas, Rootsi Saatkonnas jm.

Lõppkontserdil 25. augustil esineb arvukalt kammeransambleid ja improvisatsiooniorkester. Hommikupoolikuti toimuvad EMTA ooperistuudios välisõppejõudude loengud. Kõigile kontsertidele, jämmidele ja mujale on vaba sissepääs.

Projekti rahastab Euroopa Liidu Socrates/Erasmus Haridusprogramm. Projekti kaasfinantseerijad on Eesti Kultuurkapital, EV Kultuuriministeerium, Poola ja Rootsi Suursaatkonnad.

Tänavused kursused on jätk 2005. a augustis toimunud suvekursustele. Tulevikus on plaanis muuta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rahvusvahelised suvekursused traditsiooniks ning kujundada välja Baltimeremaade muusikatudengite suvesemester.

Ülevaade kursuste raames toimuvatest jazzkontsertidest jazzkaar.ee kontserdikalendri rubriigis.

Täpsem info Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koduleheküljel www.ema.edu.ee