Bassil on bassisisti hing

01. aprill 2004

Raul Vaigla sooloplaat soome plaadifirmale Silence on äratanud Eestis tema vastu uut tähelepanu. Jazzkaarel kuuleb seda muusikat elavas esituses. Mart Mets teeb ülevaate.

Raul Vaigla sooloplaat soome plaadifirmale Silence on äratanud Eestis tema vastu uut tähelepanu. Jazzkaarel kuuleb seda muusikat elavas esituses. Mart Mets teeb ülevaate.
Tegelikult ilmus “Soul of Bass” ju eelmise aasta sügisel, kuid aimu sellest muusikast, mis seal kõlab, andis juba mullukevadine Vaigla etteaste Jazzkaarel, kus ta taasühinenud ansambliga VSP Project mängis sedalaadi tänapäevase hõnguga lugusid mitmeid.
Enda sõnul on Vaigla muusikaeelistused juba bassimängu algusest peale jaotunud rockmuusika ja jazzi vahel. Mõlemat on ta paarikümne aktiivse muusikuaasta vältel päris palju mänginud. Kui ta aga räägib oma suurimatest eeskujudest instrumendil, mis on tema lemmik, siis kõlab esimesena Jaco Pastoriuse nimi. Just sealt on pärit ka Raul Vaigla armastus fretless-bassi vastu ning kui rääkida tema kui muusiku oma käekirjast, siis joonistub suurem osa sellest just fretless-bassi iseloomuliku liugleva kõla kaudu. Plaadil “Soul of Bass” mängib Vaigla mitmeid bassinstrumente, kuid kõige rohkem siiski fretlessi. Ning see, et üks lugu on suisa pühendusega Jaco Pastoriusele, tundub ka üsna loomulik.
Mõned lood põhinevad moodsal drum’n’bass-biidil, osa kannavad 70. aastate fusioni pitserit, osa on aga lihtsalt ühed kaunid lüürilised muusikapalad. Funki ja gruuvi on mõistagi piisavalt.
Soliidse rütmipõhja aitavad Vaigla muusikale rajada kaks tunnustatud löökpillimeest Soomest – Sami Kuoppamäki ja Mamba. Sami on Anssi Tikanäe filmiorkestri liige ja on mänginud sellistes gruppides nagu Kingston Wall ja stuudiomuusikuna ka koos Apocalyptica ja Stratovariusega. Mamba peaks olema tuttav muu hulgas ka koostööprojektide kaudu mitme eesti muusikuga.

Soul of Bass Band (Eesti-Soome)
19. aprillil kell 18.00
Viru Hotel Grande saal

Raul Vaigla – bass
Sami Kuoppamäki – trummid
Mamba – löökpillid
Tero Saarti – trompet
Aare Põder – klahvpillid
Taavo Remmel – bass