BBC jazziauhinnad tulevad juulis

14. märts 2003

Inglismaal päris suurt kaalu omav jazziauhind püüab esile tuua parimat ja kõige huvitavamat inglise jazzmuusikas.

Kolmandat korda toimuv BBC Jazz Award leiab aset 29. juulil Londonis Queen Elizabeth Hall’is. Ennustatakse, et auhindade jagamine kajastatakse nii kirjutavas kui elektroonilises pressis väga mastaapselt. Eeskätt seepärast, et BBC jazziauhinnad panevad pearõhu muusika seiklusvaimulisele nüüdisaspektile kui traditsioonitruudusele.
Tunnustust jagatakse 11 kategoorias ning need, keda see puudutab, on briti muusikud ja Inglismaal elavad-tegutsevad muusikud välismaalt. Tähtsaimad kategooriad on: Parim Grupp, Parim Vokalist, Parim instrumentalist, Tõusev Täht, Jazzile Osutatud Teene Eest, Parim Plaat, Parim Uudisteos, Innovatiivsusepreemia, Rahvusvaheline Artist, Jazzipärandi Auhind ja Elutöö Auhind.
Kandideerijate üle otsustajateks on 100-liikmeline suur zhürii, mis pandi kokku jazzmuusikaga seotud tegevspetsidest meedia, kontserdikorralduse ja plaaditootmise alal. Kolmes esimeses kategoorias kuulutatakse esikolmik välja juba maikuus. Näiteks parima albumi puhul valib zhürii välja kolm nende arvates parimat, kuid lõpliku valiku nende vahel teeb publikuhääletus, mille viib läbi BBC.
Tseremoonial tõetatakse võitjate etteasteid ning loomulikult peaksid lavale saama ka mõned varasematest võitjatest.