Bill Wyman & Rhythm Kings esineb Tallinnas

04. oktoober 2005

9. oktoobril on Eesti publikul ainulaadne võimalus näha Bill Wymanit ning tema ansamblit Rhythm Kings.

9. oktoobril on Eesti publikul ainulaadne võimalus näha Bill Wymanit ning tema ansamblit Rhythm Kings. Rock Café avab uksed kell 19, bänd astub lavale kell 21. Piletid on eelmüügis Piletilevis ja Statoili tanklates.

Ainulaadne kontsert osutub võimalikuks vaid seetõttu, et bänd on turneel oma bussiga. Nimelt ei reisi 68-aastane Wyman ei lennuki ega laevaga. Rolling Stonesi legendi sattumine siiakanti on harukordne. Bill Wymani bänd Rhythm Kings on olnud turneel 21. septembrist. Kontserdireis, mis läbib Kesk-Euroopa ja Skandinaavia, kestab 7. novembrini. Turnee algab Hollandist, läbib Saksamaa, Tšehhi, Austria, Itaalia, Serbia, Horvaatia, Ungari, Poola, Leedu, Läti, Eesti, Soome, Rootsi, Norra , Taani ja jõuab ringiga Saksamaale. Kokku antakse 43 kontserti, sealhulgas Norras 10 kontserti. Lauljaid-soliste on rütmikuningate bändis tervelt viis, kõik säravad, pika ja värvika karjääriga muusikud, nimekad tegijad erinevates muusikastiilides.

Andy Fairweather need seitse miljonit, kes ostsid Eric Claptoni Unplugged albumi, teavad, et Fairweather mängib seal kitarri ja laulab. 1991.aastal käis ta Claptoniga turneel ja on olnud sestpeale tema turneebändi liige. Samuti esinenud koos George Harrisoni ja Roger Watersiga (Pink Floydist).

Albert Lee on ajakirja Guitar Player poolt valitud viis korda parimaks kantrikitarristiks. The Thunderbirds, Joe Cocker, Emmilou Harris, Eric Clapton, Everly Brothers on vaid üksikud nimed kuulsuste paraadist, kellega legendaarne Lee on koostööd teinud.

Beverley Skeete ansambli noorim liige, andekas mustanahaline lauljatar, keda võib kuulda alates 90-aastatest sadadel plaatidel ka selliste kuulsuste nagu Robbie Williams, Elton John, Eurythmics, Jamiroquai, Chaka Khan, The Orb, Gat Decor, D-Code, Heather Small, M-People jpt. bändides. Sügisel ilmub ta oma laulude album Hero Garden.

Eddie “Knock On Wood” Floyd esinenud ja laule kirjutanud sellistele artistidele nagu Wilson Pickett, Johnny Lang, Otis Redding, Blues Brothers jt., mees bluusilauljate eliidist. Tema populaarseimast loost Knock On Wood on meisterdatud hulk covereid, teiste hulgas on seda esitanud David Bowie ja Ella Fitzgerald.

Bill Wyman (kodanikunimega William Perks) sündis 24. oktoobril 1936 Londonis. Wyman mängis ansamblis the Cliftons, kui 1962. aastal paluti ta välja vahetama Rolling Stonesi Dick Taylorit. Olles üle kolmekümne aasta Rolling Stonesi liige, tõestas ta üldsusele, et tegemist on rock’n’roll’i ajaloo ühe parema bassimängijaga. Kui bändi saabus Charlie Watts, oligi moodustunud The Rolling Stonesi klassikaline koosseis. Edasine on muusika ajalukku kirjutatud kuldtähtedega. Wyman oli esimene Rollingutest, kes salvestas sooloalbumi – “The Allstar Monkey Grip” 1974. aastal – ning kaks aastat hiljem teise – “Stone Alone”. Tema järgmine kuulus kõrvalprojekt oli 1985. aastal kokku pandud cover-bänd Willie & The Poor Boys, millesse peale Wymani kuulusid ka Watts, Jimmy Page ja Paul Rodgers. Rolling Stones’ist lahkus Wyman 1993. aastal.
Mees ei suutnud väljateenitud puhkust aga kuigi kaua nautida ning 1997. kogus ta The Rhythm Kings’i nime alla kitarristid Peter Framptoni ja Albert Lee. Lisaks neile kutsus ta ansamblisse ka Gary Brookeri Procol Harumist. Bändi debüütalbum kandis nime Struttin’ Our Stuff. Nad mängisid tuntud ja tundmatuid lugusid rocki, bluesi, jazzi ja svingi poolesajandi varasalvest. Positiivsest vastukajast innustust saades tuuritati ja anti välja heliplaat ka koos Mark Knopfleri ja Eric Claptoniga.
NB! Bill Wymani The Rhythm Kings koosseisus on salvestanud ja kontserte andnud Jazzkaarelgi esinenud muusikud- inglise jazzitippude hulka kuuluvad Martyn Taylor ja Georgie Fame.

Selliste staaride koostöös on võimalik esitada särav ja vaheldusrikas kontsert, omalaadne muusikastiilide entüklopeedia, kus saavad naudingu nii rocki-, kantri-, souli- kui ka r&b- ja bluusisõbrad. Tingimata tasub tähele panna ka puhkpillisektsiooni, kus mängivad samuti tippmuusikud.

Rohkem infot: www.billwyman.com, www.rockcafe.ee