Billboard kiidab Omar Sosa uut plaati

23. september 2003

Kaks aastat tagasi Jazzkaarel publiku vaimustusest pöördesse saanud kuuba pianist on kerkimas jazzimaailma tippu.

Kiites Omar Sosa uusimat albumit “A New Life”, osutab ajakirja Billboard arvustaja, nagu iseenesest mõista tõsiasjale, et tegemist on praeguse jazzmuusika ühe tähelepanuväärseima pianistiga.
Plaadi nimi osutab Sosa pojale Lonoious Saidile, kes sündis juulis 2002. Kõik plaadi 16 improvisatsiooni on pühendatud lapsele ja sünnile. Samuti märgib kriitik, et ta mõistab, miks on vastse isa mängitud lood meloodilisemad kui muu, mida Omar Sosa on varem salvestanud.
Väidetavalt on Sosa plaat võrreldes tema eelmistega kammerlikum ja veidi isegi lähemal klassikale kui jazzile. Kohe pärast albumi “A New Life” ilmumist siirdus Omar Sosa oktett 10. septembril Ameerika-turneele, mille käigus esineti Carnegie Halli uue saali avamisel New Yorgis 12. septembril. Euroopas kavatseb Sosa kontserte anda järgmise aasta suvel.
The Omar Sosa Octet koosneb: Martha Galarraga (Kuuba), vokaal; Gustavo Ovalles (Venetsueela), löökpillid; Luis Depestre (Kuuba), saksofonid; Yassir Chadly (Moroko), laul; Geoff Brennan (USA), akustiline bass; Josh Jones (USA), trummid; ja Brutha Los (USA), hip-hop-räppija.
13. jaanuaril 2004 peaks ilmuma Omar Sosa duoplaat koos löökpillimängija Adam Rudolphiga.