Bluusikuulsus Buddy Guy tuleb Tallinna

01. mai 2006

30. juunil esineb Rock Cafes maailma üks legendaarsemaid bluusikitarriste Buddy Guy.

Buddy Guy sündis 30. juulil 1936 Lettsworthis, Louisianas, kuid tema muusikuna tegutsemise koht ja läbimurdelinn on Chicago. Muusikukarjääri alustas Buddy Baton Rouge´is, kuid 1957. aastal kolis ta Chicagosse. Buddy Guy aitas kujundada ka Chicago bluusi nn „Läänesuuna saundi“.

Plaadifirmalt Cobra 1958. aastal ilmunud singlid „First Time I Met The Blues“ ja „Broken Hearted Blues“ tõestasid Buddy fantastilist kitarrimängu oskust ja andsid näite ka Buddy omanäolisest lauluhäälest. 1960ndatel aastatel tegi Buddy koostööd suupillimängija Junior Wellsiga, kellega saadi tuntuks kui Blues Brothers ja seda ammu enne seda, kui publik hakkas Bluusivendadena tundma Jake´i ja Elwoodi. 1974. mängisid Buddy ja Junior isegi Montreux Jazz Festivalil.

Tänaseks on Buddy Guy´st saanud üks kaasaegse bluusi eelkäijaid ja artist, kes kujundanud tänapäeva elektrilise bluusi saundi. Isegi mitmed rokk-kitarristid nagu Jimi Hendrix ja Stevie Ray Vaughan on kiitnud meest taevani. Eric Clapton nimetab teda oma suurimaks lemmikuks.
1991. ilmus album „Damn Right, I´ve Got The Blues“, mis tõi Buddyle Grammy auhinna. Pärast seda vallutas Buddy Guy ka juba suuremaid lavasid.

Paljud on öelnud, et Buddy Guy mängib oma kitarriga sõnu, mitte noote, ja ei maksa unustada sedagi, et Buddy ei kasuta sugugi palju erinevaid kitarriefekte.
Buddyle kuulub ka Chicago üks kuulsamaid bluesiklubisid Buddy Guy´s Legends. On teada, et oma klubis armastab ta pärast esinemisi publikule süüa valmistada – eks näis kas Buddy Guy ka Rock Cafes kööki lastakse.

Pressiteade kontserdikorraldajalt Makroconcert.

Piletid:
Pileteid tuleb müüki 1000.
100 kiiremat saavad pileti 300 krooniga, järgmised piletid müügil 650 krooniga.
Piletid müügil Piletimaailmas, Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades.