Bodil Niska esineb Clazzis

15. oktoober 2007

Norra jazzi esileedi, saksofonist Bodil Niska esineb 20. oktoobril restorianis Clazz.

Norra jazzi esileedi, saksofonist Bodil Niska esineb 20. oktoobril restorianis Clazz.

Bodil Niska sündis Norra Lapimaal Vadsø’s, tema pere kolis aastateks Norra kaguossa ning kui Bodil oli 11-aastane, naases pere põhja-Norrasse Hammerfesti. Seal õppis ta Kjell Bartholseni käe all tenorsaksofoni mängima. Ta oli aktiivne kohalikus organisatsioonielus, jazziklubi Montenegro peamine vedaja kümmekond aastat, mängis Varangeri jazzifestivali bigbandis, 1980-ndatel tegutses mitmete jazziseminaridega ning kolis 1989. aastal Oslosse.

Side Lapimaaga siiski säilis ja 1990-ndate alguseski oli Bodil Nordkalotteni bigbandi liige. 1992-98 mängis ta naistrios ”Girl Talk”, mis sai mitmetel festivalidel kuulsaks ning andis 1996 välja ka plaadi ”Talkin’ jazz”. Seejärel asutas ta oma enda ansambli, eelistatult kvarteti koosseisus, mille esmasalvestus tehti Oslo Jazzcircles juubelikontserdil 1998. Juba ansambli esimene enda plaat, 2000. aastal välja antud ”First song”, müüs hästi ning 2004. aastal salvestatud ”Blue” veelgi enam. Bodil Niska on osalenud ka Pete Brown trio ja sõprade plaadi salvestamisel 2001 ning Anne Lande/Per Husby CD ”Sakte sanger” salvestamisel 2006.

1998. aastal asutas Bodil Oslos plaadifirma, -poe ja kontsertpaiga ”Bare Jazz” (“ainult jazz”), mida ta ka praegu juhib.

Tallinnas esineb Bodil Niska koos kolme prominentse norra jazzmuusikuga – Per Husby klaveril, Edvard Askeland kontrabassil ning Svein Christiansen löökriistadel.