Bossarütmid kõlasid kergelt ja haarasid kiiresti

06. märts 2006

RioVolt oli väga hea, aga paljuski mõjus talle eelnenud Sonja Crème meeldejäävamalt, kirjutab Rivo Randver, kes käis Lillepaviljonis Kevadjazzi avakontserdil.

Kevadjazzi avasid reedel 3. märtsil Pirita Lillepaviljonis Eestimaine uudiskollektiiv Sonja Crème ja Brasiilia-Saksamaa ühisprojekt RioVolt. Kontserdiõhtu oli väga lahedalt üles ehitatud ja keerles tihedalt ümber brasiilia. Lisaks teemakohasele muusikale oli lillepaviljoni palmide alla kogunenud ka ligi tosin capoeira-tantsijat.

Rivo Randver vahendab oma muljeid.

Instrumentaalselt tasemelt oli kogu õhtu väga õnnestunud. Nii Sonja Crème kui ka RioVolt koosnesid väga headest instrumentalistidest ja ka energiat oli mõlemal ansamblil rohkem kui küll. Toimus justkui kaks täiesti iseseisvat kontserti ja üht teisest paremaks pidada ei oleks õige ega saakski.

RioVolt mängis positiivset ja päikselist segu traditsioonilistest samba- ja bossarütmidest ning moodsast elektroonilisest muusikast, kus rõhku pandud live-elektroonikale. Seejuures oli kõik väga tasakaalus ja üks stiil ei jäänud tugevalt domineerima. RioVolt alustas väga jõuliselt ja täie hooga ega lasknudki tempol langeda. Ansambli repertuaari kuulus nii originaallooming, kui ka tuntud bossa-meloodiad, näiteks „Zazueira“, mis publiku koheselt ka kaasa laulma pani. Sonja Crème`il see nii lihtsalt ei käinud.

Instrumentalistidest paelus RioVoltis enim bändiliider Norbert Küpper. Tema liidriroll oli selgelt eristatav ja rütmide seadmine vaimukas. Lauljatar Dey Brizzo lavalolek oli kindlasti rõõm paljudele. Võimekas laulja mõjus haarvalt ja publikuga suhtlemine käis imelihtsalt.

RioVolti saksofonist Florian Riedl oli hea, aga paratamatult tekkis võrdlusmoment Sonja Crème`iga ja nii fraasi vaimukuse kui soundi poolest mõjus Siim Aimla veidi võimsamalt.

RioVolti eesmärk ei olnud kindlasti kedagi üllatada, vaid pigem suvine feeling tekitada. See õnnestus ka väga hästi, abiks olid selle juures ka lillepaviljoni palmid ning capoeiratantsijad. RioVolti muusika sobib väga hästi tantsusaali, aga kindlasti ka kodus lihtsalt taustaks mängima. Kombinatsioon elektroonilisest muusikast, bossa- ja sambarütmidest kõlas kergelt ja haaras kiiresti. Nooremale publikule on selline muusika kindlasti väga arusaadav.

RioVolt oli väga hea, aga paljuski mõjus talle eelnenud Sonja Crème meeldejäävamalt.