Brian Melvini bänd lõpetab “Juuksuri” hooaja

05. juuni 2007

6. juunil toimub Juuksuri-baaris hooaja viimane kontsert, kus esineb koosseis Brian Melvin, Mart Soo, Arno Kalbus ja Peeter Salmela.

6. juunil kell 20 toimub baaris “Juuksur” (Vaimu 1, Pika ja Vaimu tn nurgal) kõige viimane kontsert sel suvehooajal. Esineb San Francisco päritolu jazztrummari Brian Melvini juhatamisel lääne ja idamaade muusikat siduv rühmitus East-West.

Brian Melvini puhul on tegu Eestis resideeruva mehega, kelle tegevuspõld muusikuna on lai. Biitlite lugude jazzitõlgenduste ja mahedate sumeööde jazzi juurest liigub ta erinevaid peatuspaiku läbides tablarütmide maailma helide sulatusahju ja kummastatud improvisatsioonilist laadi muusika suunas.

Koostööd on Brian oma pika muusikukarjääri jooksul teinud Joe Hendersoni, Mike Sterni, John Scofieldi, Michael Breckeri, Randy Breckeri, Joe Lovano, Bobo Stensoni, Toots Thielemansi, Richard Bona, Bob Weiri (The Grateful Dead), Greg Allmani (The Allman Brothers Band) ja paljude teistega. Üks tema kaua-aegne bändikaaslane on olnud legendaarne bassist Jaco Pastorius. Mees, kes on tuntud kui fretless bassi üks oma-aegseid osavamaid näpumehi ja palju kiitust pälvinud bändi Weather Report liige.

“Juuksuris” esineb East-West koosseisus (pool Ida-Läänest kaasategevad ka ansambel Rombis):
Brian Melvin – tabla, löökriistad
Mart Soo – kitarr
Arno Kalbus – tabla
Peeter Salmela – sitar

Pilet 75 krooni/50 krooni