Briti meedia kiidab Vox Clamantise-Dhafer Youssefi projekti

24. mai 2007

The Guardian, Financial Times ja The Times jagavad Vox Clamantise ja tuneesia oudimängija Dhafer Youssefi “Sacred Voices” kava Inglismaa-esitustele kiitvaid hinnanguid.

18.-20. maini andsid gregooriaani koor Vox Clamantis ning Jazzkaarelgi esinenud oudimängija Dhafer Youssef Suurbritannias kolm kontserti. Kõlas brittide RealiSE Live fondi toetusel sündinud teos “Sacred Voices”. Esineti Oxfordis, Southamptonis ja Bracknellis.

Muusikasündmus pälvis kiitvat vastukaja ja huvi ka mõjukatelt Briti meediaväljaannetelt.

Ajalehes The Guardian ilmus 18. mail muusikaajakirjaniku Pascal Wyse sulest “Flying Lessons With Dhafer Youssef” artikkel , mis kirjeldab uue kava sünnilugu. Selleks külastas Wyse aprilli lõpus ka Tallinna, kus osales kuulajana proovides ning kohtus muusikutega.

John L. Walters jagab sama lehe 23. mai numbris kontserdimuljeid Oxfordist, andes Vox Clamantise ja Dhafer Youssefi ühistööle viiest võimalikust pallist neli. See on suurepärane hinnang.

Financial Times´i veergudel ilmus David Honigmann artikkel “Fine tribute to a chance meeting” 22. mail. Selleski kirjeldatakse projekti sünnilugu ning muljeid kontserdilt Southamptonis.

23. mai The Times avaldab ülevaate Richard Morrisoni sulest. Morrison kuulas samuti Oxfordi kontserti. Morrison kirjeldab kontserdi kui sügavat traditsioonide sulandumist. Lisaks lauljatele kiidab ta ka Youssefi ning nychelharpal mänginud Janno Pokki instrumentaalseid dialooge.