Buenavistalased toovad Tallinna kuuba muusikat

29. märts 2006

11. mail esinevad Rock Cafes muusikud kuulsast Buena Vista Social Clubist.

BUENA VISTA SOCIAL CLUB ™ esitleb: Orlando “Cachaito” López, Manuel “Guajiro” Mirabal, Manuel Galbán, Jesus “Aguaje” Ramos.

Suur osa maailmakuulsast Buena Vista Social Club’ist jõuab Tallinnasse 11. mail. Üles astutakse Rock Café’s 11-liikmelises koosseisus. Nii nagu Buena Vista Social Club’i esinejatele kombeks, mängitakse vaid parimat muusikat, mis Kuubal tehtud.

Buena Vista Social Club on oma artiste saatnud laia maailma tuuritama juba 1996. aastast alates. Ka seekordsed neli tähtesinejat on tõelised tähed, kellest kolm on avaldanud ka “World Circuit” sarjas oma sooloplaadi. Jesus “Aguaje” Ramosel ilmub plaat samas seeris tänavu.

Kindlasti võlgneme suure tänu Buena Vista Social Club’i tegevuses maailmakuulsale kitarristile Ry Cooderile, kes oli sellele projektile alusepanija. Projektile, kus on aastate jooskul kaasa löönud legendaarsed Ibrahim Ferrer, Pio Levya, Ruben Gonzalez, Manuel “Puntillita” Licea, Eliades Ochoa, Omara Portundo, Compay Segundo jpt.

Kes on kes?

Orlando “Cachaíto” Lopez (bass)
“Buena Vista Social Club’i südamelöök”. Kuuba bassimängija Orlando “Cachaíto” López on ainus muusik, kes mänginud kõikides lugudes kõigil plaatidel, mis World Circuit Buena Vista Social Club seeriates välja antud.
Cachaíto on pärit kuuba kuulsaimast muusikute dünastiast, sest ka tema isa, Orestes López ja onu, Israel “Cachao” López, on kaks suurepärast Kuuba muusikut. Cachaito Lopez on saatnud Ibrahim Ferrer’i ja Rubén Gonzálezt nende maailmaturneedel, on mänginud koos Omara Portundoga ning avaldanud fantastilise debüütalbumi World Circuit “Cachaíto”, mis võitis BBC Raadio 3 Award for World Music 2002. aastal.

Manuel “Guajiro” Mirabal (trompet)
Guajiro on olnud võtmefiguuriks Kuuba muusikataevas juba üle 50 aasta ja on mänginud koos pea kõigi Kuuba staaridega. Guajiro on osalenud kõigil kolmel World Circuit´i albumil:Afro-Cuban All Stars “A Toda Cuba Le Gusta”, “Buena Vista Social Club” ja “Introducing Rubén González”.
Olles üks tähtsamaid muusikuid paljudes Buena Vista seeriates ja võtmeisik Ibrahim Ferrer´i saatebändis, avaldas Guajiro oma soolodebüütalbumi, „Buena Vista Social Club™ Presents Manuel Guajiro Miraba“ aastal 2004. Salvestis kandideeris ka Ladina Grammy auhinnale.

Jesús “Aguaje” Ramos (tromboon)
Jesús “Aguaje” Ramos sündis 1951. a Pinar del Rios, kus ta alustas oma muusikaõpinguid Rahvuslikus Kunstikoolis.
Ta alusatas mängimisest kohalikes ansamblites, kuni 1979. kolis Havannasse ja hakkas mängima naiskvartetis Los D’Aida. Samal aastal võttis ta osa ka “Estrellas de Areito” plaadistamisest.
Aguaje on mänginud World Circuit Buena Vista Social Club ja Afro-Cuban All Stars plaatidel, samuti Ibrahim Ferreri, Ruben Gonzáleze ja Omara Portundo sooloalbumidel. Ta oli Rubén González’e muusikaline direktor ja alates 1997. aastast palju ringi rännanud seoses mitmete Buena Vista Social Club´i projektiga. Aguaje annab välja oma sooloalbumi World Circuit sarjas 2006. aastal.

Manuel Galbán (kitarr ja klahvpillid)
Manuel Galbán, elektrikitarrist, pianist, organist ja arranžeerija on omaette nähtus Kuuba muusikas. Paljude aastate vältel oli ta muusikaline direktor kuuba doo-wop-grupis Los Zafiros. Galbáni juhtimisel omandas ansambel iseloomuliku kuuba saundi, eklektiline segu doo-wopist, ballaadidest ja boolerost, soulist ja sambast, rumbast ja tvistist.
1998. aastal mängis Manuel Galban Ibrahim Ferreri debüütalbumil kitarri. Galbán’il on suurepärane kontakt ka legendaarse Ry Cooderiga. Duo viimane album “Mambo Sinuendo” võitis 2004. aasta veebruaris Grammy.

Täiskoosseis Rock Cafe laval 11. mail:
Orlando “Cachaito” Lopez, bass
Manuel “Guajiro” Galban, kitarr, klahvpillid
Jesus “Aguaje” Ramos, tromboon
“Guajiro” Mirabal, trompet
Luis Alemany, teine trompet
Javier Zalba, saksofonid, klarnet
Idania Valdes, vokaal, klahvpillid
Calunga, vokaal
Terry Domech, kongad
Filiberto Sanchez, löökriistad
Roberto Fonseca, klaver

Piletiinfo:
Kuna pileteid tuleb müüki 1000, siis 300 kiiremat saavad pileti 450 krooniga järgmised 700 piletit müüakse 590 krooniga.
Piletid saadaval Piletimaailmas, Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades.

Info vahendas kontserdi korraldaja Makroconcert.