Candy Dulfer tuleb juulis Eestisse

12. mai 2007

Maailmakuulus naissaksofonist Candy Dulfer tuuritab Euroopas kontsertprogrammiga „Candy & Friends“ ja jõuab 7. juulil Pärnusse ning 9. juulil Tallinna.

7. juulil Pärnu esineb Pärnu vallikäärus ning 9. juulil Tallinnas Estonia kontserdisaalis Candy Dulfer, kes on seekord kaasa võtnud ka oma sõbrad maailmakuulsad muusikud.

Aastate jooksul on saksofonist Candy Dulfer kohtunud paljude põnevate ja üliandekate artistidega. Ja nüüd liituvad mõned nendest andekatest muusikutest Candy Dulferiga, et anda kontserte Euroopas ja lüüa kaasa mõnel suvefestivalil.

Nii esinetakse enne Tallinna kontserti Imatra bigbändifestivalil Soomes, Ladie´s Jazz Festivalil Gdanskis, Poolas, North Sea Jazzil Rotterdamis, Hollandis ja ka maailmakuulsal Montreux´ dzässfestivalil.

„Olen nende suurepäraste muusikutega ka varem koostööd teinud,“ tõdeb Candy Dulfer, „kuid nad pole kunagi kõik koos ühel laval olnud. Nüüd on see suurepärane võimalus käes ja see on minu jaoks suur väljakutse.“

Bändis löövad kaasa Chance Howard , laulja ja klhavpillimängija, kes teinud koostööd ka legendaarse Prince´iga, Kirk A. Johnson trummidel. Rhonda Smith mängib bassi ja laulab. Temagi on teinud koostööd Prince´iga. Thomas Bank mängib klahvpille ja Ulco Bed kitarre. Mõlemad mehed on Candy Dulferi produtsendid ja bändikaaslased, kes esindavad seekordses rahvusvahelises koosseisus Hollandit. Bändiga lisandub veel fantastiline Hollandi lauljatar Berget Lewis.

Erikülalisena lööb kaasa ka Rosie Gaines. Väga võimsa häälega daam, keda on saanud kuulda ka Prince´i hittlugudes „Diamonds & Pearls“ ja „Get Off“, kuid ta on esitanud ka kuulsa klubihiti „Closer Than Close“.

Seekord kuuleb ja näeb laval mitte ainult suurepärast souli ja funkyt, mida Candy Dulfer on juba aastaid esitanud, kuid ka iga artisti individuaalset annet. Show on jõuline ja meeleolukas. Publik saab kuulda ja näha väga head funkyt, souli ja r´n´b´d.

Koosseisu tutvustus
Candy Dulfer – saksofonist ja lauljatar. Esimene valik saksofonile nii Prince´i kui ka Dave Stewarti poolt. Artist, kes on olnud laval maailmakuulsate muusikutega, kuid esinenud ka sooloartistina. Avaldanud palju häid sooloplaate, kuid olnud alati väga hea ka laval.

Rosie Gaines – laulja, multiinstrumentalist, produtsent, helilooja, üks tähelepanuväärsemaid „hääli“ 80ndatel aastatel. Laulnud Prince´i hittlugudel „Diamonds & Pearls“, „Get Off“, „Cream“. Tal on olnud ka edukas soolokarjäär, kuid ta on teinud koostööd ka Snoop Doggi ja Bootsie Collinsiga.

Rhonda Smith – basskitarrist ja laulja. Oli 90ndate aastate lõpus Prince´i bassist ja taustalaulja, lõi kaasa mitmel Prince´i albumil, sh „Musicology“. Pärast seda on teinud koostööd mitme Kanada artistiga, sh Claude Dubois. Rhonda on võitnud 1995. aastal Kanadas ka kuulsa Juno auhinna. Ta on avaldanud kaks sooloplaati „Intellipop“ ja „Lost And Found“.

Berget Lewis – laulja. Ka tema on esinenud koos kuulsate artistidega – Dave Stewart, Maceo Parker ja Van Morrison. 2005. aastal olid edukad kaks tema soolosinglit „It Don´t Matter“ ja „I´d Like To Teach the World to Sing“, mis tõid talle kuulsust terves maailmas ka sooloartistina. Ta on laulnud ka mitmes telereklaamis, sh Coca Cola klippides.

Chance Howard – klahvpillimängija ja laulja. Oli koos Prince´iga kontsertturneel 2004. aastal. On mänginud klahvpille ka teistele maailmakuulsatele artistidele – The Time, Kimmy Jam & Terry Lewis, Alexander O´Neal, Ralph Tresvant, Johnny Gill, Gladys Knight, Patty LaBelle, Brian McKnight ja Chaka Khan.

Kirk A. Johnson – trummar, Mr. Extraordinary, tantsija, treener. Mees, kes on alati pannud hinge ja südame oma töösse. Teinud koostööd Prince´iga, loonud koreograafia ja osalenud Prince´i videotes „Purple Rain“ ja „Graffiti Bridge“.

Ulco Bed – kitarrist. Olnud Candy Dulfer koostööpartner juba aastast 1984. Hinnatud artist, kes mänginud ka koos Dirty Rulesi, Jan Piet Dentexi jt. Ulco on see mees, kes kirjutas ja produtseeris mitmed lood Candy Dulferi Grammy-võitnud debüütalbumil „Saxuality“ ja ka teisel plaadil „Sax-a-go-go“.

Thomas Bank – klahvpillimängija. Mees on koostööd teinud ka Buckwheati, Trijntje Oosterhuisi ja Bob Coloriga. Kirjutanud ja produtseerinud mitmed laulud Candy Dulferi albumitel „Big Girl“ ja „Girls Night On“.

Info vahendasid kontserdi korraldajad Marko Tiidelepp ja Juri Zhitin Promorecord OÜst.