Cassandra Wilsoni plaat tuleb oktoobris

03. oktoober 2003

Piirideületajaks tituleeritud lauljanna on 7. oktoobril ilmuva plaadi tegemiseks taas kasutanud Jazzkaarel esinenud kitarristi Brandon Rossi abi.

Blue Note annab 7. oktoobril välja praeguse jazzmuusika ühe esilauljatari Cassandra Wilsoni albumi “Glamoured”, millel taas võib muu hulgas kuulda omapäraseid töötlusi popmuusikast. “Glamoured” on Wilsoni viies heliplaat Blue Note’i märgi all alates 1993. aastast, mil ilmus “Blue Light ‘Til Dawn”. Ühtekokku on aga tegemist lauljatari 14. albumiga oma nime all.
Ühes plaadile eelnevas usutluses kinnitab Cassandra Wilson, et on kaugelt sellest, et pidada ennast jazzi ja popmuusika ühendamisel pioneeriks, ent ta ei vaidle vastu, et tema tegevus on avanud teistele nii mõnedki uksed.
Taas on Cassandra Wilsoni ansambli muusikalise juhi koha hõivanud kitarrist Brandon Ross, keda läinud Jazzkaarel võis kuulda mängimas trummar Bobby Previte’i tähtedeansamblis. Laulja sõnul on Ross kitarrijumal, kes pealegi tundvat teda väga hästi ning teadvat, mida laulja hääl vajab.
Plaadil kõlab rütmikas töötlus Bob Dylani loost “Lay Lady Lay”, Willie Nelsoni “Crazy”, Stingi “Fragile” jt. Lauljatari enda sõnul on Glamoured gaeli-keelne sõna, mis tähendab midagi minema pühkima. Plaat pidi tema selgituse kohaselt püüdma seda tunnet, kui inimene suleb unistades hetkeks silmad või naelutab pilgu otsekui hüpnotiseerituna ühte punkti. Sellest hetkeks tagasi tulekuks on ennast vaja korraks raputada.