Cheltenhami festival esitleb staare

08. veebruar 2003

Mais Inglismaal toimuva Cheltenhami festivali peaesinejad on Uri Caine ja Michael Brecker.

Kolmandat aastat ajakirja JazzWise poolt sponsoreeritud Cheltenhami festival toimub 1.-5. maini ja leiab üldse aset juba kaheksandat korda. Lisaks välja kuulutatud suurtele nimedele, kelle seas on Michael Brecker, Uri Caine ja Esbjörn Svenssoni trio, olevat oodata veel teistegi kuulsuste ilmumist festivalikavva. .
Uri Caine esineb koos oma Bedrock Trioga ning mängib adaptsioone Gustav Mahleri muusikast. Teine kava samal festivalil on plaadi «Sidewalks Of New York» projekti avalik kontsert. Üllataval kombel on see alles teine selle projekti etteaste laval alates kriitikute poolt taevani kiidetud plaadi ilmumisest mitu aastat tagasi.
Eksklusiivsena on korraldajad välja hüüdnud veel kahe briti tähttrombonisti – Chris Barberi ja Dennis Rollinsi lavakohtumise. Populismiks nimetatakse 80ndate acid jazz’i veterangrupi James Taylor Quarteti ja Jazz Jamaica esinemisi. Veel on Cheltenhami festivali kavas Mike Gibbs Big Band, Dave Douglas Group (mille ridades ka Jazzkaare lavalt tuntud Gary Thomas), Deirdre Cartwright Quartet, briti trombonist Annie Whitehead. Saksofonist Denys Baptiste esitab tellimusteose, mis baseerub Martin Luther Kingi inimõiguste teemalisel kõnel «I Have A Dream».