Chick Corea esineb koos Foo Fightersiga

02. veebruar 2004

8. veebruari Grammy-tseremoonia ajal astuvad telepildis koos lavale jazzpianismi kuulsus ja grunge-mõjudega rockansambel.

Traditsiooniline Grammy-tseremoonia on suur ja klants tele-show, mis telekanali CBS vahendusel tõmbab telerite juurde suure hulga silmapaare. 8. veebruaril toimub järjekordne muusikaauhindade välja kuulutamine ja korraldajad on selleks puhuks korraldanud ühena vahenumbritest sellise ebatavalise esinejatepaari nagu ülinimekas jazzpianist Chick Corea ja grungemõjudega rockipunt Foo Fighters, mille liider Dave Grohl mängis kunagi ansamblis Nirvana.
Lugu, mida mängitakse on täpsemalt veel teadmata, kuid avaldatud on, et see pole mitte Corea kirjutatud, vaid Foo Fightersi repertuaarist ja pärit nende viimaselt albumilt “One By One”. Chick Corea mängib etteastes akustilist klaverit ja jätab elektroonilised vahendid koju.
Chick Coreal on tänavu kolm Grammy-nominatsiooni. Kokku on tal grammykandideerimise oma pika karjääri vältel olnud tervelt 48. Võidutrofeesid on mehel koju kogunenud juba 11.
Eriti esil on tänavu tema 60. sünnipäeva kontserdi salvestis “Rendezvous In New York” Super Audio CD formaadis. Plaat salvestati New Yorgi klubis Blue Note ja seal astuvad koos Coreaga üles paljud nimekad muusikud, kes varasematel aastatel on kuulsuse plaatidel ka kontsertansamblites kaasa löönud. Teiste seas näiteks Gary Burton, John Patitucci, Dave Weckl, Josh Redman, Christian McBride ja Terence Blanchard.