Christy Doran Acoustic Power Trio

01. mai 2003

Neljandat korda saabub Jazzkaare kutsel Tallinnasse iiri päritolu kitarrist Christy Doran.

Christy Doran on vaieldamatult üks Jazzkaare lemmikesinejad, kes alati suudab üllatada uute värskete projektidega ja võlub oma isikupärase kitarrikäsitlusega.
Ta on endale nime teinud Euroopa jazzilavadel ja kaugemalgi. Kriitikud on Doranit korduvalt tituleerinud Euroopa otsiva jazzmuusika üheks esikitarristiks.
Jazzkaarel esines Doran esmakordselt 1991. aastal, kui ta mängis soolokontserdi Sakala saali suurel laval, tekitades mitmesuguste kitarriprotsessoritega “Mees nagu orkester” efekti. 1995. aastal esines ta Tallinnas Jimi Hendrix Projektiga, 2000. aastal ansambliga New Bag (asutatud 1997), mille muusikas kõlas mitmesuguseid moodsaid rütme ja india mõjusid.Sedapuhku tuleb ta Jazzkaare Kevadhooaja eelviimasele kontserdile oma Acoustic Power Trioga.
Ansamblis mängivad temaga koos Fabian Kuratli – löökriistad (üles kasvanud esimese techno-fännide põlvkonnas ja esines Jazzkaarel ansambli New Bag koosseisus), Heiri Kaenzig, keda võib pidada eksperdiks maailmamuusikalise jazzi vallas ja kes mängib viiekeelset bassi. Juba tema esimene kauamängiv koostöös pianist Thierry Langiga kuulsa plaadifirma Blue Note’i firmamärgi alt, valiti Jaapanis «Aasta albumiks». Just Heiri oli see, kes palus Christy Doranil kasutada uues trios mitte elektrilist, vaid akustilist kitarri. Nii mängibki Christy Doran ise sedapuhku akustilist steelkitarri.

«Mitte kompositsioon pole esmatähtis, vaid muusika.» ütleb Doran, ehk sisu on talle olulisem vormist. Ansambel Acoustic Power Trio on üks neist arvukatest gruppidest, mille sünni juures Christy Doran on olnud, ansambel seob ühte rocki energia, jazzi improvisatsioonid, uued biidid ja orientaalselt etnoliku kandvuse.