Club UK toob Eestisse moodsa klubimuusika koorekihi

22. juuni 2005

2. juulil toimub Pärnu Kuursaalis klubimuusika festival Club UK, mis toob Eestisse värvika seltskonna klubimuusika tippe – Talvin Singhi, Soul II Soul sound-systemi jt.

CLUB UK vol. 2 toimub laupäeval, 2. juulil Pärnu Kuursaalis. Ürituse peaesineja on legendaarne Soul II Soul, õhtu ja öö jooksul astuvad kolmel laval üles Talvin Singh, Plaid, Mark de Clive-Lowe ja veel hulganisti artiste.

CLUB UK eesmärk ja missioon on presenteerida Briti klubikultuuri oma etnilises mitmekesisuses ning stiiliderohkuses. Esinejad toovad välja Briti klubimuusika katuse alla kogunenud eri kultuuride mustri, mida kujundavad rütmid Aafrikast Indiani. Üritus toimub Briti Saatkonna toetusel.

Club UK teine üritus saab toimuma klubifestivalina Pärnus. Programm toimub paralleelselt kolmel erineval laval : suuemad live-koosseisud astuvad üles Kuursaali välilaval, Kuursaali pubi-saalis võib kuulda vanakooli klubirütme ning klubi Tallinn ruumides Briti kõige moodsamat ja elektroonilisemat heli.

Tänavuse festivali peaesinejaks on Soul II Soul sound-system, mille asutajaks ja juhiks on produtsent, vokalist ja lugudekirjutaja Jazzie B. 80-ndate lõpus ja 90-ndate alguses oli Soul II Soul üks tähelepanuväärsemaid tantsumuusika ja R&B koosseise. Võib julgelt öelda, et just nemad panid Briti musta klubimuusika maailmakaardile. Sügav R&B, mis pärineb soulist, reggaest ja 80-ndate hip-hopist.
Grupp resideerus Londoni Covent Gardenis legendaarses klubis nimega “Africa Centre (Centre of The World)”. Soul II Soul´i olulisemad hitid läbi aegade on “Keep on Moving”, “Back to Life (However do you Want Me)”. Soul II Soul oli uus musta muusika liikumine, mis on mõjutanud kogu klubikultuuri kuni tänaseni. Aastast 1990 kuulub neile 5 nominatsioonist ka 2 Grammyt.

Tablageenius Talvin Singh on loonud täiesti omaette muusikastiili – segu India bhangra muusikast ja drum´n´bassi elektroonikast. Aastal 1995 asutas ta Londonis klubi Anokha, kus möllasid drum´n´bass DJd ja aasia punkbändid. Talvini sooloplaadid “OK” ning “Ha” kätkevad endas atmosfäärilist ning sügavat bhangra-hõngulist jungle-beati. Aastal 1999 peale “OK” ilmumist sai Talvin ka Mercury Music Awardsi omanikuks.

Mark de Clive-Lowe on nu-jazz ja broken-beat stiilide hetke üks olulisemaid ja kuumimaid artiste ning produtsente Londonis, tema hiljuti ilmunud album “Tides Arising” on saanud muusikapressi sooja poolehoiu osaliseks. Club UK´l astub Mark üles 6-liikmelise live-bändiga, mille üks vokalistidest on Bembe Segue, kes eelmisel aastal oli Tallinnas ka 2 Banks of 4 ridades.

Plaadifirma Warp alla kuuluv ambient-techno duo Plaid koosneb Andy Turnerist ja Ed Handleyst, kes moodustasid Plaidi nimeka techno grupi Black Dog Productionsi kõrvalprojektina. Nende esimene album “Not For Threes” garanteeris neile kohe Warpi toetuse ja kriitikute vaimustuse.

CLUB UK programm algab 2. juulil õhtul kell 20.30 välilaval ning pubi-laval ning jätkub hommikutundideni pubis ning klubi Tallinn ruumides. Üles astub ligi 10 artisti UK-st ning ka põnevamaid nimesid Eestist.

Esimene CLUB UK eelmise aasta aprillis tõi Eesti klubimuusikaarmastajatele nimed nagu Gilles Peterson, Asian Dub Foundation sound-system, EZ Rollerz, 2 Banks of 4 ning palju muud.

Piletid on müügil Piletilevi müügikohtades ning Statoili bensiinijaamades üle Eesti.
Eelmüügist pilet hinnaga 310 krooni, koha pealt 345 krooni.