Courtney Pine’i plaat tuleb oktoobris

29. august 2003

Jazzkaarel mitu aastat tagasi tormi tekitanud briti saksofonisti iga samm ja heli on hoolikalt luubi all, sest temalt oodatakse pikisilmi uusi uue jazzi sõnumeid.

Mehe eelmine heliplaat ilmus aastal 2000. Uue plaadi nimi on “Devotion” ning selle annab välja Destin-E Records. Levitama hakkan New Note / Pinnacle, mis Inglismaal on päris oluline tegija. Ilmumiskuupäevaks märgib ajakiri JazzWise 6.
oktoobrit. Ajakiri lisab, et viimatine muusika ja koosseisu supersaksofonistilt oli avalikkuse ees mullu novembris toimunud Londoni jazzifestivalil, kus Pine kandis ette oma tribuudi John Coltrane’ile.
Märgiks Courtney Pine’i mõjukusest on ehk seegi, et ta oli tänavuste BBC Jazziauhindade üks esitlejaid ja kätteandjaid. Igal juhul peetakse teda oma põlvkonna kõige silmapaistvamaks ja uuenduslikumaks jazzmuusikuks Inglismaal. Ühtlasi kuulub ta nende mitte just paljude jazzmuusikute sekka saareriigis, keda varmalt soovivad kuulata ka piiritagused kuulajad.
Tema eelmised plaadid ilmusid suurfirma Universali all, kuid Pine lõi ahvatlustele vaatamata neist lahku ja eelistas sõltumatut tegutsemist, ehkki see üldlevinud arvamuse kohaselt ahendab muusikute väljavaateid edule. Vähetähtis pole fakt, et Courtney Pine on suutnud korrata Jazzkaarel nähtud trikki ka Inglismaal ja hoopis rangema seltskonnaga. 2001. aasta BBC jazziauhindadel mängides kergitas ta moodsa biidi saatel saali samuti ennastunustavalt tantsima.
Üks saksofonisti tänavusi töid on olnud muusika kirjutamine BBC märtsis linastunud dokumentaalfilmile Nelson Mandelast. Suvel juhtis Pine BBC Radio 2s neljaosalist saatesarja “Jazz Crusade”.