Crossing Borders algab taas

17. jaanuar 2009

20.-29. jaanuarini toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias juba neljandat korda rahvusvaheline meistrikursus “Crossing Borders”, mis jazzmuusika osas on kõrgetasemeliseim regulaarselt toimuv workshop Baltikumis.

Crossing Borders : Innovative Approaches in Interpretation of Music
20.-29. jaanuar, 2009 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias

20.-29. jaanuarini toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA) juba neljandat korda rahvusvaheline meistrikursus “Crossing Borders”, mis jazzmuusika osas on kõrgetasemeliseim regulaarselt toimuv workshop Baltikumis.

Kursuse õppejõudueks on seekord tippmuusikud Rootsist (Joakim Milder, Ola Bengtsson), Soomest (Antti Rissanen, Jari Perkiömäki), Taanist (Anders Mogensen), Leedust (Liudas Mockunas) ning Eestist (Anto Pett, Anne-Liis Poll, Jaak Sooäär). Eesti tudengite kõrval võtavad kursusest osa Helsingi, Stockholmi, Odense, Hamburgi, Varssavi, Gdanski, Vilniuse, Riia ja Reykjaviki noored muusikud.

Ürituse idee – Crossing Borders – omab piireületavat tähendust. Seda nii geograafiliselt kui ka erinevate muusikaliste žanride ja stiilide mitmekesisuse osas, hõlmates jazzi, klassika ja nüüdismuusikainterpretatsiooni. Kursusi ühendavaks lüliks on improvisatsioon kui kohapeal komponeerimine, mille kaudu klassikalised ja jazzmuusikud ühise keele leiavad, koos musitseerivad ja kontserte annavad.

Just klassikalise ja jazzmuusika õnnestunud ühendamise tõttu on neljandat aastat toimuv “Crossing Borders” rahvusvahelistes muusikaringkondades laialdast vastukaja leidnud. Samalaadsed katsetused mujal Euroopas on alles algjärgus.

Igal õhtul toimuvad üliõpilaste ja õppejõudude ühiskontserdid ja jämmid EMTA kammersaalis, NO99 jazzklubis ja Clazzis. Lõppkontserdil esineb improvisatsiooniorkester.

Projekti toetab Euroopa Liidu LLP Erasmus haridusprogramm (IP, Intensive Programme). Projekti kaasfinantseerijad on Eesti Kultuurkapital, Rootsi, Soome, Poola ja Saksamaa suursaatkonnad Eestis.

Täpsem info ja ajakava Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koduleheküljelt www.ema.edu.ee