Crossing Borders saab neljapäeval punkti

27. jaanuar 2009

Neljapäeval, 29. jaanuaril kell 21.30 toimub Kloostri Aidas meistrikursuse Crossing Borders lõppkontsert, kus Eesti muusikutest osalevad Peedu Kass, Jaan Jaanson, Kaspar Kalluste ja Kristjan Mazurtchak.

Neljapäeval, 29. jaanuaril kell 21.30 toimub Kloostri Aidas meistrikursuse Crossing Borders lõppkontsert.

Neljapäeval jõuab Kloostri Aidas lõpusirgele Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA) juba üle nädala kestnud rahvusvaheline meistrikursus Crossing Borders, mis jazzmuusika osas on kõrgetasemeliseim regulaarselt toimuv workshop Baltimaades.

Ürituse idee – Crossing Borders – omab piireületavat tähendust. Seda nii geograafiliselt kui ka erinevate muusikaliste žanride ja stiilide mitmekesisuse osas, hõlmates jazzi, klassika ja nüüdismuusikainterpretatsiooni. Kursusi ühendavaks lüliks on improvisatsioon kui kohapeal komponeerimine, mille kaudu klassikalised ja jazzmuusikud ühise keele leiavad, koos musitseerivad ja kontserte annavad.

Kursuse õppejõududeks on seekord tippmuusikud Rootsist, Soomest, Taanist, Leedust ning Eestist Eesti tudengite kõrval võtavad kursusest osa Helsingi, Stockholmi, Odense, Hamburgi, Varssavi, Gdanski, Vilniuse, Riia ja Reykjaviki noored muusikud.

Kloostri Aidas astub sel õhtul üles kaks noorte muusikute koosseisu:

Wille Alin – trummid
Peedu Kass – bass
Jaan Jaanson – kitarr
Crt Remic – altsaksofon
Benjamin Brown – trompet
juhendaja Liudas Mockunas

Kaspar Kalluste – trummid
Vilhelm Bromander – akustiline bass
Kalle Timonen – klahvid
Dovydas Stalmokas – altsaksofon
Kristjan Mazurtchak – tenorsaksofon
Stefan Petersen – trompet
juhendaja Ola Bengtsson