“Crossing Borders” ühendab üliõpilasi üle Euroopa

21. august 2007

Rahvusvahelised improvisatsioonikursused toovad Eestisse üliõpilasi ja õppejõude Rootsist, Soomest, Saksamaalt, Poolast, Islandilt jm. Kontserdid on avatud kõigile huvilistele.

Socrates/Erasmus IP rahvusvahelised suvekursused
Crossing Borders Once More: Synthesis of Different Approaches in Interpretation
August 20-31, 2007 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias

20. – 31.augustini toimuvad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA) rahvusvahelised suvekursused, millest eesti tudengite kõrval võtavad osa Helsingi, Stockholmi, Odense, Hamburgi, Varssavi, Gdanski, Vilniuse, Riia ja Reykjaviki noored muusikud.

Ürituse idee – Crossing Borders – omab piireületavat tähendust. Seda nii geograafiliselt kui ka erinevate muusikaliste žanride ja stiilide mitmekesisuse osas, hõlmates jazzi, klassika ja nüüdismuusikainterpretatsiooni. Kursusi ühendavaks lüliks on improvisatsioon kui kohapeal komponeerimine, mille kaudu klassikalised ja jazzmuusikud ühise keele leiavad, koos musitseerivad ja kontserte annavad.

Just klassikalise ja jazzmuusika õnnestunud ühendamise tõttu on kolmandat aastat toimuv “Crossing Borders” rahvusvahelistes muusikaringkondades laialdast vastukaja leidnud. Samalaadsed katsetused mujal Euroopas on alles algjärgus.

Iga päev toimuvad üliõpilaste ja õppejõudude ühiskontserdid ja jazz jam´id EMTA kammersaalis, KuKu Klubis, Rootsi ja Poola Saatkonnas jm. Lõppkontserdil esineb improvisatsiooniorkester. Üritusest valmib DVD, mis saadetakse osalevatele ABAM ülikoolidele ning mida kasutatakse tulevikus õppematerjalina.

Projekti toetab Euroopa Liidu Socrates/Erasmus haridusprogramm (IP, Intensive Programme), mis katab 69% projekti kogueelarvest. Projekti kaasfinantseerijad on Eesti Kultuurkapital, Rootsi ja Poola ja Saksamaa suursaatkonnad Eestis. Koostöö toimub Klassikaraadio ja ETV-ga.

Täpsem info ja ajakava Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koduleheküljelt www.ema.edu.ee