Daily Telegraph kirjutab Solveig Slettahjellist

03. märts 2006

Briti suurim päevaleht avaldas artikli tänavuse Jazzkaare ühe esineja kunagisest muusikaelamusest.

Läinud sügisel London Jazz Festivalil inglise kriitikuid üllatanud norralanna Solveig Slettahjell, kes Jazzkaarele tuleb oma Aeglase Muusika Kvintetiga, kirjeldab Daily Telegraphi ajakirjanikule Nick Colemanile muusikaelamust, mille ta sai 1982. aastal Trondheimi lähistel Orkdali kirikus.
Ta oli siis 11-aastane ja kontserdil koos isa ja vanaisaga. See oli elamus, mis pööras tema elu teisele rööpale. Esines noortekoor Skruk, mis laulis spirituaale koos New Orleansi stiilis retrobändiga Ytre Sulø Em.
Solveig räägib, et kuna ta oli peres esimene laps, siis polnud tal ka vanemaid vendi-õdesid, kes mänginuks talle ette Led Zeppelini plaate ja vorminuks nõnda sunniviisil tema muusikamaitset. Kuid isal oli ameerika gospelgrupi Golden Gate Quartet plaat, mida ta alatasa kuulas. Seepärast otsustaski Slettahjell juba üheksaselt, et temast peab saama gospel-pianist.
See oli ka üks põhjuseid, mis kontsert suures ja vanas kivikirikus, väikesel punasel toolikesel istudes, tüdrukule nii võimsa eluaegse mulje jättis.
Järgmine suur muutus oli Solveigile see, kui ta aru sai, et suudab ka ise teha peaaegu samasugusel moel kütkestavat muusikat.

Solveig Slettahjelli grupp esineb Jazzkaarel 24. aprillil kell 21 Eesti Draamateatris