De Phazz laupäeval Tallinnas

24. september 2007

29. septembril esineb Rock Cafes kuulus Saksa lounge-bänd De Phazz, et esitleda oma uut albumit „Days Of Twang”.

Laupäeval 29. septembril kell 21 astub Rock Cafes lavale oma uue albumi „Days Of Twang” esitlusega kuulus Saksa lounge-bänd De Phazz.

De Phazz loodab, et neid kuulama tuleval inimesel on lisaks heale maitsele ka hea huumorimeel. De Phazz on seksuaalne, sarkastiline ja kerge. Nende moto on: „Elu võib olla kerge, lõbus ja muretu ning endasse ei tasu suhtuda liiga tõsiselt”.

Bändi fännide hulgas ei ole mitte ainult klassikalise muusika austajaid, vaid ka neid, kellele meeldib jazz ja funky. Muusika kordumatu intiimsus, peen sarkasm ja mäng kuulajaga ei jäta kedagi ükskõikseks. Vaatamata sellele, et kollektiivi loomingus on segunenud palju stiile ja suundi (jazz, funky, pop-soul, dub, break beat või downtempo, easy-listening), millele on lisatud originaalseid etnilisi motiive (šansoon, idamaised varjundid ja latiino), kõlab De Phazzi muusika kergelt ja muretult. Nende albumid pulbitsevad originaalsetest ideedest ja võtetest, tekstid kujutavad endast naljakaid lõbusaid salmikesi.

Bändi loomise ja realiseerimise idee kuulub täielikult Pit Baumgartnerile, heliloojale ja stsenaristile, kes enne De Phazzi loomist tegeles reklaamiga ja erinevate kunstiprojektidega. 1994. aastal tutvus Pit laulja Barbara Lahriga, kes oli tol ajal vähetuntud bändi Janet The Planet vokalist. Pitt oli võlutud naise sügavast ja mitmekülgsest häälest.

Aasta hiljem kaasas Baumgartner projekti ameeriklase Karl Friersoni, kelle albumit ta parajasti produtseeris. 1997. aastaks oli paika pandud De Phazzi kandev idee: avatud kunstiprojekt, milles võivad osaleda kõik, keda huvitab mittestandardne muusika ja ebatavaline esitusviis.

Igal albumil on De Phazzi koosseis erinev. Põhikoosseis on jäänud enam-vähem samaks: ideeline innustaja ja programmeerija Pit Baumgartner, esinejad Barbara Lahr, Pat Appleton, Karl Frierson ja Otto Engelhard. Tantsijad Dorit ja Bettina Donneberger ning video-efektide spetsialist Dorotea Donnenberg.

Ansambel sai kuulsaks kohe pärast debüütalbumi „Detunized Gravity” (1997, „Segipaisatud Gravitatsioon“) ilmumist. Tänu värskele kõlale ja mitmele meeldejäävale muusikapalale äratas see album kohe huvi noore kollektiivi vastu. Edukale debüütalbumile järgnes duubelalbum „Godsdog“ („Jumalakoer“). Muutmata peasuunda muutsid muusikud natuke stilistikat, jättes välja breakbeat’i ja trip hopi, pannes rohkem rõhku drum’n’bass’ile, acid-jazzile ja Ladina-Ameerika mõjutustele.

Pärast kolmanda albumi „Death By Chocolate” („Šokolaadisurm“) ilmumist hakati De-Phazzi kutsuma kontsertturneedele ja nende videoklippe hakkas näitama MTV. Pärast järgmist albumit „Daily Lama” kasvas De Phazzi populaarsus veelgi. Olles kõige küpsem ja täiskasvanum, näitas see töö, et täiuslikkusel ei ole piire.

Nende seni viimane album „Days Of Twang” („Twangi päevad“), mis nägi ilmavalgust tänavu märtsis, kujutab endast igavesti noorel 50-60ndate rock’n’rollil ja moodsal tantsusvingil baseeruvat jazzi ja kantri sugemetega futuristlikku retrot.

Rock Café uksed avatakse kell 19.30
Kontserdi algus kell 21.00
Piletid hinnaga alates 350 krooni on müügil Piletilevi müügipunktides ning Statoili teenindusjaamades.

Lisainfo:
www.piletilevi.ee
www.makroconcert.com