Debüteeris AVA Muusika

27. oktoober 2004

Eesti uue plaadileibli esimene plaat on Jaak Sooääre-Daniel Erdmanni “Peer Gynt & Other Stories”.

Eesti muusikamaastikule on tekkinud uus plaadileibel AVA Muusika, mis toob kuulajani alternatiivset uut muusikat loova mõtlemisega eesti artistidelt.

AVA Muusika esimene väljalase on eesti kitarristi Jaak Sooääre ja saksa saksofonisti Daniel Erdmanni duo Erdmann/Sooäär Dessert Time´i esimene album „Peer Gynt & Other Stories“ (AVA 001). Nagu plaadi nimestki näha, on kesksel kohal improvisatsioonid Edvard Griegi süidi Peer Gynt teemadel, ent suure osa plaadist moodustavad ka Jaak Sooääre ja Daniel Erdmanni kompositsioonid.

Jaak Sooäär ja Daniel Erdmann kohtusid 1999. aasta suvel Euroopa Noorte Bigbändi kolmenädalasel Euroopa turneel. Nad märkasid teineteise mängu juba esimeses orkestriproovis, järgnes väike duojämm ning kõik oli selge – uus bänd oli sündinud.
Duo muusikat iseloomustab kiirreageerimine (action) üksteise improvisatsioonilistele ideedele, mis hoiab muusika värske ning elus. Dessert Time´i muusika on enamasti optimistlikus võtmes, seda võiks kutsuda ka free happy jazziks.

Erdmann/Sooäär Dessert Time on esinenud Saksamaal, Prantsusmaal (MusicORA messil Pariisis), Taanis (muuhulgas Kopenhaageni jazzfestivalil), Leedus (Kristupo festivalil) ja Eestis.
Duoga on koos musitseerinud mitmed rahvusvaheliselt tuntud muusikud (saksa trombonist Conny Bauer ja taani kornetist Kasper Tranberg). 2003. aasta detsembris andis duo Jõulujazzi raames kontserdi koos Tallinna Poistekooriga. 2001. aasta suvel võitis Erdmann/Sooäär Dessert Time Grand Prix´ Pärnu lühima öö improvisatsioonikonkursil.

„Peer Gynt & Other Stories“ esitlus toimub 5. novembril Berliinis klubis Knorre. Eestis saab Erdmann/Sooäär Dessert Time´i kuulata tuleval aastal. Plaati levitab Eestis Elwood.

AVA Muusika järgmine plaat Eesti Keelte „Kella tiksumist…“ (AVA 002) peaks ilmuma novembri lõpus.

Lisainfo:
Jaak Sooäär
tel 55 54 53 02