Denise Fontoura laulab Eesti-Brasiilia jalgpallikohtumisel

06. august 2009

Eesti – Brasiilia jalgpalli maavõistlusmängul 12. augustil laulab külalismeeskonna hümni Eestis elav brasiilia lauljatar Denise Fontoura, keda jazzisõbrad kuulevad tihti laulmas Clazzis.

Denise Fontoura oli paadunud jalgpallifänn 1990-ndate teise pooleni, kui ta otsustas pühenduda teisele kirele – muusikale. 27-aastane Denise laulab sambat, salsat, hiphoppi ja jazzi. Teda võib regulaarselt näha esinemas Brasiilia restoranis Ipanema Rodizio ja vanalinna jazziklubis Clazz.

Oma karjääri jooksul on lauljatar koostööd teinud Brasiilia muusikute B-Negão, Elba Ramalho, Gerson King Combo ja Black Alieniga ning Portugali, Mehhiko, Senegali, Suurbritannia ja Eesti muusikutega.

“Minu jaoks on suur au, sest televisiooni vahendusel saab minu lauldud hümnist osa väga-väga suur auditoorium Brasiilias ja üle kogu maailma,” ütles Fontoura, kes on ka Grêmio jalgpalliklubi poolehoidja. “Selline võimalus, nagu ka see, et Eesti mängib Brasiiliaga jalgpalli, tuleb kord elus.”

Denise mäletab 1995. aastat, kui ta oli veel Grêmio tulihingeline fänn. Tol aastal, kui klubi juhendajaks oli Luis Felipe Scolari, mängis meeskond Amsterdami Ajaxiga klubide maailmameistrivõistluste finaalis. “Ma mäletan, et kõik olid selle sündmuse pärast hullumas, sest viimati võideti sama turniir 1983. aastal. See oli peateemaks igal pool: koolis, baarides, kõikide sõprusringkondades,” meenutas Denise. “Mängupäeval Ajaxi vastu võis varahommikul inimesi kuulda kodudes hõiskamas, autod oli lippudega ehitud. Tegemist oli suure peoga.”

Kuigi nüüd pühendab brasiillanna end muusikale ning Grêmio toetamine aja jooksul hääbus, toob 12. august Denise´ile taaskord aastatetaguse tuttava meeleolu: “Kui ma praegu vaatan erinevaid meeskondi mängimas, siis mind see eriti ei huvita. Aga ainus kõigi aegade lemmik on Brasiilia rahvusmeeskond. Ja siis ma suudan hõisata nagu kõik teisedki, olla vihane, rõõmus – suudan kõike seda kogeda.”