Dessert Time esineb reedel Kloostri Aidas

16. mai 2007

Reedel annab Kloostri Aidas ainsa kontserdi Tallinnas duo Jaak Sooäär ja Daniel Erdmann.

Reedel, 18. mail kell 20.30
Erdmann/Sooäär “Dessert Time”
Kloostri Aidas, Vene 14
Sissepääs prii

Reede õhtul tasub tulla Kloostri Aita, kuna käes on Dessert Time ehk laval esineb Saksa-Eesti duo koosseisus Jaak Sooäär kitarril ja Daniel Erdmann saksofonil. Järgmisel päeval astub duo publiku ette Tartus improvisatsioonilise muusika festivalil Improvizz.

Dessert Time sai alguse aastal 1999 Euroopa noorte bigbändi kontserdireisi aegu koos musitseerimisest. Tänaseks on tuuritatud mööda Euroopat ja kogutud üha uusi austajaid. Ansamblit on aidanud laiemalt tutvustada ka heliplaat “Peer Gynt & Other Stories” (AVA muusika 2004), kus kõlavad nii klassikute kui muusikute oma lood, ikka isepäraselt, humoorikalt, moodsa Euroopa nüüdisjazzi võtmes.

Daniel Erdmann (1973) õppis Berliinis. Aastast 2001, pärast prantsuse-saksa kultuurinõukogu toetuse saamist, pendeldab ta Pariisi ja Berliini vahet. Ta on mänginud koos paljude mainekate muusikutega nagu Aki Takase, Ed Shuller, Conny Bauer, Gebhard Ullmann, Herb Robertson, Joe Williamson, John Betsch, Rudi Mahall, Pierre Dörge, Hasse Poulsen, Tony Buck jt.
Eestis teatakse teda hästi duost Dessert Time koos Jaak Sooäärega. Oma ansamblitega Erdmann2000 ja Erdmann3000 on ta esinenud kontsertidel ja festivalidel Euroopas, Põhja-Ameerikas ja Aasias.

Äsjane Elioni Jazzipreemia laureaat Jaak Sooäär on mänginud paljudes ansamblites, millest on jätkuvalt aktuaalsed Dessert Time, The Dynamite Vikings, Eesti Keeled. Lisandunud on Vaikne Duo Tuule Kanniga.
Ta on koos musitseerinud paljude tippmuusikutega nagu Han Bennink, Joe Lovano, Anders Jormin, Pierre Dörge, Raoul Björkenheim, John Schröder, Eric Brochard, Ramon Lopez, Gavin Bryars, Aske Jacoby, New Jungle Orchestra, Arkady Gotesman, Petras Vysniauskas jt. Jaak Sooäär on Eesti Jazzliidu esimees ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzosakonna juhataja.

Olete oodatud!
Kloostri Ait
info tel 6446 887