Diana Krall salvestab uut plaati

03. juuni 2003

Praeguse jazzmuusika üks kuumemaid müügiartikleid, kanada laulja-pianist Diana Krall läheb juunis San Francisos stuudiosse, et salvestada lugusid oma järgmise plaadi tarvis.

Mai lõpupäevadel esines Krall koos oma tulevase abikaasa Elvis Costelloga Amerika autorikaitse organisatsiooni ASCAP popauhindade tseremoonial Beverly Hillsis. Costello sai seal Founder’s Award’i.
Oma plaadi salvestamise kohta poetas laulja ajakirjanikele, et enne stuudiosse minekut esineb ta kolmel õhtul erinevate koosseisudega klubis Yoshi’s, kus proovitakse läbi materjali, mida seejärel kolmel päeval püütakse stuudios võimalikult hästi salvestada.
Pisike jazziklubi Oaklandis on Krallile mõneti sümboolse tähendusega, kuna just seal alustas ta San Francisco “vallutamist” kui oli veel täiesti tundmatu. Kralli etteasted seal toimuvad 30. ja 31. mail ning seejärel kolmel korral 10., 11. ja 12. juunil. Loomulikult on piletid ammu otsas.
Veel on selgusetu, millal plaat võiks ilmuda. Diana Kralli värskeim plaat “Live In Paris” on praeguseks Ameerikas ületanud plaatinaplaadi normi, mis tähendab enam kui miljonilist läbimüüki. Eelmisel nädalal oli “Live In Paris” müüginumbrite põhjal koostatavas jazziedetabelis, mida avaldab ajakiri Billboard, kolmandal positsioonil.
Juulis esineb Diana Krall Venemaal. 1. juunil toimub kontsert Moskvas ja 2. juulil mängib ta Peterburis. Suve vältel on tal plaanis veel esinemisi Norras, Itaalias, Austrias, Hispaanias, Saksamaal, Monacos, Inglismaal ja Prantsusmaal. Augustis annab ta ühe kontserdi Islandil ja siirdub seejärel Jaapanisse.