Dianne Reeves salvestab intiimseid laule

06. veebruar 2003

Kahekordne Grammy-võitja teeb intiimsete laulude plaadi frimale Blue Note.

Kui uskuda Grammy-hääletajaid, siis on Dianne Reeves praegu üks edukamaid jazzilauljaid. 2001 võitis ta maineka auhinna kontsertplaadiga «In A Moment» ja 2002 tuli võit plaadiga «The Calling: Celebrating Sarah Vaughan». Lisaks sellele esines Reeves Salt Lake City taliolümpiamängude kultuuriprogrammis ning tegi etteaste hittseriaalis «Sex & The City».
Lakkamatult tiirutab Dianne Reeves mööda maailma ringi oma trioga, kus mängivad pianist Peter Martin, bassist Reuben Rogers ja trummar Gregory Hutchinson. Detsembris läks seltskond stuudiosse, et teha Blue Note’ile plaat – Reevesi 12. plaat üldse –, produtsendiks legendaarne Arif Marden, kes muu hulgas tegi ka Norah Jonesi praeguse menuplaati. Külalistena löövad kaasa trompetist Nicholas Peyton ja kitarrist Romero Lubambo.
Reeves esitas salvestussessioonil põhiliselt jazzmuusika standard-ballaade (nende seas «Skylark», «Darn that Dream», «You Go to My Head» jt). Aga teada on ka, et plaadil kõlab Stevie Wonderi «Make Sure You’re Sure» filmist «Jungle Fever». Plaadi nimeks saab «A Little Moonlight» ja selle esialgne ilmumiskuupäev on 5. august 2003.