Duo Pohjonen-Echampard uus CD

30. märts 2005

1. aprillil ilmub duo Kimmo Pohjonen-Eric Echampard CD “UUMEN”. Duo nauditavat ühistööd on võimalik kuulata ka Jazzkaarel.

Maailmakuulus soome akordionist Kimmo Pohjonen ja Euroopan jazzieliiti kuuluv prantsuse trummar Eric Echampard on koos esinenud alates aastast 2000. Et mõlemad muusikud on hõivatud paljude eri projektidega, antakse koos kontserte harva, aga seda suurema keskendatuse ja energiaga. Duo esimene Soometurnee toimus 2001 aasta sügisel, muusikud esinesid siis ka Jazzkaare sügishooaja kontserdil. Duona esineti ka 2003.aasta Pori Jazzil ja 2004.aasta Amiensi Jazzifestivalil Prantsusmaal.

Pohjoneni ja Echampardi koosmusitseerimisel sünnib eriliste meloodiate ja rütmide ristumise tulemusena unikaalne, kohati isegi plahvatuslik helienergia. Duo viimane nauditav ühistöö on jäädvutatud heliplaadile ”UUMEN” (Rockadillo ZENCD 2100), mis saabub müügile 1.aprillil. 31. märtsist 8. aprillini antakse kontserte Soomes. 25.aprillil esineb duo Jazzkaare raames Eesti Draamateatris,(NB! Müügil on veel viimased piletid) ja seejärel esinetakse Norras, Bergeni Nattjazz festivalil.

Kimmo Pohjonen (s. 1964) tegi akkordionimänguga algust kaheksaselt. Ta on õppinud Helsingi konservatooriumis, Sibelius-Akatemias, Tansaanias ja Argentiinas. Viimase paarikümne aasta jooksul on Pohjonen musitseerinud erinevates muusikastiilides – talle pole võõrad rock, folk, avangard, improvisaatsioon, tantsu – ja teatrimuusika ning klassikaline muusika. Soolokarjääri alustas Pohjonen 1996. aastal. Ta omapärased kompositsioonid, kus on kasutatud live-loope ja mitmesuguseid heliefekte, on seotud meeleolu toetava valgusreźiiga. Pohjonen on valitud rahvamuusika valdakonna aastamuusikuks 1996, 1997 ja 1998. Akordionisti tähtsamad projektid on Kluster Samuli Kosmineniga (Jazzkaar 2002) ja Animator multimeediakunstniku Marita Liuliga. Kalmuk Sümfoonia Tapiola Sümfoniettiga ja Uniko Kronos Quartetiga.

Prantsuse trummar Eric Echampard (s. 1970) huvitus jazzist ja improvisatsioonist 13-aastasena. Echampardi loometee pöördepunkt on 1991.aasta, mil ta liitus Jacques Di Donato kvintetiga. Echampard on mänginud ja plaadistanud paljude nimekate muusikutega. 2001.a. oli ta turneel Francois Corneloup kvartetiga ja 2004.aastal Marc Ducret trioga. Mõlemal korral esines ta ka Tallinnas, Jazzkaare kontsertidel.

Duo Pohjonen-Echapard turnee Soomes kestab 31.3.-8.4.2005. Mikkeli, Jyväskylä, Raahe, Oulu, Tampere,Helsinki ja Hämeenlinna muusikasõbrad kuulevad uue heliplaadi kava. Turnee korraldaja on ühendus Vapaat äänet & Hoedown management. Turneed toetavad Prantsuse kultuurikeskus ja AFAA (Prantsuse välisministeerium.)